Generali Poisťovňa má od 2. júla nového predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa. Georg Engl, ktorý poisťovňu na Slovensku viedol od 1. septembra minulého roka, z osobných dôvodov odstúpil z obidvoch funkcií.

poistenie, ilustracia
Neprehliadnite

Nemali cenu zvyšovať, ale navrhovať. V čom mali poisťovne pochybiť

Novým šéfom poisťovne sa stal Juraj Jurčík, ktorý bol doteraz zodpovedný za rezort obchodu. Country manažérom Generali pre Českú republiku a Slovensko sa zároveň stal Roman Juráš, ktorý poisťovňu na Slovensku viedol do augusta minulého roku a v súčasnosti šéfuje spoločnosti Generali Česká pojišťovna v Českej republike.

Firma oznámila, že J. Jurčík bude ako nový generálny riaditeľ stále zodpovedný za rezort obchodu a bude reportovať priamo country manažérovi skupiny.

Roman Juráš, country manažér skupiny Generali pre Českú republiku a Slovensko
Zdroj: Generali
Roman Juráš, country manažér skupiny Generali pre Českú republiku a Slovensko

Podľa generálneho riaditeľa Generali CEE Holding Luciana Cirinu bude nová zdvojená funkcia R. Juráša pomáhať firme lepšie pristupovať k slovenskému a českému trhu a zdieľať to najlepšie z oboch krajín. „Sme otvorení nachádzať synergie na oboch trhoch s cieľom ponúkať našim klientom tie najlepšie služby,“ povedal.

Nový generálny riaditeľ poisťovne J. Jurčík pracuje v skupine Generali od roku 1997. V roku 2008 zodpovedal za vedenie účtovníctva a konsolidácie v Prahe v bývalej Generali PPF Holding. O dva roky neskôr sa presunul do Moskvy, kde bol zodpovedný za oblasť financií v Generali PPF Insurance. V roku 2013 sa vrátil na Slovensko do Generali ako člen predstavenstva zodpovedný za financie. Od roku 2016 ako člen predstavenstva mal na starosti za oblasť obchodu.

Novou členkou vedenia sa stala aj Katarína Bobotová, ktorá bude zodpovedať za ľudské zdroje a stratégiu na Slovensku a v Českej republike. Naďalej bude pôsobiť aj v spoločnosti Generali Česká pojišťovna v Českej republike.