Bankový systém v Spojených štátoch aj Európe prežíva otrasy. Keď legendárny americký investor Warren Buffett pred pár dňami hovoril o hypotéze, že v USA v blízkej budúcnosti pravdepodobne skrachujú ďalšie banky, vzbudil tým nemalú pozornosť.

Rovnako ako keď hlavný ekonóm Medzinárodného menového fondu Pierre-Olivier Gourinchas pre ekonomický portál americkej televízie CNBC uviedol, že rast úrokových sadzieb robí banky zraniteľnejšími a ich reakcia je významným rizikom pre globálny ekonomický rast v tomto roku.

Súčasná situácia vyvoláva otázky aj u potenciálnych investorov, ktorí na finančnom trhu hľadajú, ako a kde sa oplatí v tejto neistej dobe investovať. Faktom je, že ak príliš často menia svoju investičnú stratégiu v snahe dosiahnuť čo najlepšie výsledky, spôsobujú svojmu finančnému portfóliu škody.

TREND sa opýtal odborníkov, kde vidia príležitosť k potenciálnym investíciám či prípadné riziká. Prečítajte si ich odpovede.

Vincent Mortier, šéf investícií francúzskej skupiny Amundi

Celkovo potvrdzujeme opatrný postoj, keďže v inverznej výnosovej krivke sa môžu začať objavovať trhliny. Náš prístup je naďalej opatrný, pokiaľ ide o akcie a úvery s vysokým výnosom, regionálne diverzifikované, vrátane expozície voči čínskym akciám, ktoré sa zdajú byť viac izolované od epicentra nedávnych otrasov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa