Južná Kórea je podpísaná aj pod štvrtkovým chaosom. Najprv prišla správa o okamžitom zákaze obchodovania s kryptomenami v krajine, čo prinieslo na trhy paniku a vlnu predajov. Ceny kryptomien prudko prepadli, ich trhová kapitalizácia padla zhruba o pätinu, o vyše sto miliárd dolárov.

Bitcoin prepadol o takmer dvetisíc eur, štvrtková najnižšia cena dosahovala menej ako 13-tisíc dolárov za mincu. Ethereum na tom bolo ešte horšie, prepadlo o dvesto dolárov na 1 150 dolárov. Momentálne sa ceny už spamätávajú a sú na vzostupe.

Aj oficiálne kórejské kruhy sa vyjadrili, že k žiadnemu okamžitému zákazu nedôjde, vláda len zvažuje kroky, ako čulý kryptoobchod regulovať. Už vlani zakázala ICO, teda predaj nových kryptomincí, ktoré obchádzajú pravidlá pre získavanie kapitálu od investorov. Olej do paniky priliali aj správy o razii v jednej z veľkých kryptobúrz, nakoniec sa ukázalo, že išlo len o „priateľskú“ návštevu regulátora.

Južná Kórea naďalej zvažuje, ako bude prekvitajúci nový biznis regulovať, cesty k pravidlám hľadá aj Švajčiarsko, ktoré je zas európskym kryptorajom. Medzitým na trh pribúdajú nové a nové meny, v súčasnosti tempom jednej až dvoch denne. Ako ukázal štvrtok, stačí aj neoverená správa na to, aby na trhoch spôsobila masívne výpredaje.