Produkty vyhodnocuje sedemčlenná porota, v ktorej majú okrem TRENDU a Fincentra zástupcovia odbornej verejnosti. Hodnotenie berie do úvahy okrem úroku a poplatkov aj ďalšie kategórie, predovšetkým transparentnosť produktu a to, ako jednoducho sa vybavuje.

Popri úverových produktoch vyhodnocuje porota aj najlepšie stavebné sporenie, tento rok ho získala stavebná poisťovňa Wüstenrot. Porota vzala do úvahy predovšetkým výhodné podmienky sporenia ako takého. Od budúceho roka môže segment stavebného sporenia vyzerať úplne inak, ministerstvo financií navrhuje zásadné zmeny jeho pravidiel.

V kategórii poistenia dominovala najväčšia Allianz - Slovenská poisťovňa, ktorá získala prvé miesto za poistenie nehnuteľnosti aj hypotéky. Druhá z kategórií hodnotí životné poistenie, ktoré klienti využívajú ako ochranu svojej rodiny v prípade, že by sa im niečo stalo a bolo by potrebné ďalej splácať úver. Druhé miesto za poistenie nehnuteľnosti získala Axa, tretie Generali. Generali má zároveň cenu za druhé najlepšie poistenie hypotéky, za ňou sa umiestnila slovenská pobočka koncernu Metlife.

V každom ročníku sa zároveň udeľujú ceny Bankár a Poisťovák roka, kde si šéfovia finančných inštitúcií vyberajú spomedzi seba tých najlepších. Cenu Bankára tento rok získal podruhýkrát Daniel Kollár z ČSOB, šéfovia poisťovní ocenili Romana Juráša z Generali.

Ocenenie Banka bez bariér získala Slovenská sporiteľňa.