Projekt s príznačným názvom Finančná zrada združuje na jednom mieste odborné informácie zo sveta financií podané ľudskou rečou. Okrem online poradne ponúka návštevníkom možnosť bezplatne si stiahnuť príručku, ktorá ich ochráni pred nekalými praktikami na finančnom trhu.

Odborná poradňa

Podstatou projektu je prinášať verejnosti užitočné informácie zo sveta financií. Cez online poradňu Finančnej zrady ľudia môžu slobodne a bezplatne osloviť odborníkov, ktorí im na ich otázky týkajúce sa financií odpovedia do 24 hodín.

Okrem toho projekt v rámci blogu prináša užitočné články o dôležitých témach, ako sú výber hypotéky, investovanie alebo sporenie na dôchodok. Čitatelia tu nájdu množstvo aktuálnych a predovšetkým overených rád, ktoré im pomôžu pri dôležitých finančných rozhodnutiach.

V rámci projektu vyšiel tiež e-book, takzvané Finančné desatoro. Nečakajte však žiadne poučky ani nezrozumiteľné výrazy. Príručka zrozumiteľne a jasne popisuje práva a možnosti klienta pri využívaní finančného poradenstva. Okrem toho tiež vysvetľuje, akými zásadami sa musí finančník pri svojej práci riadiť.
Vedeli ste napríklad, že seriózny poradca vás musí informovať o jeho provízii? Ak nie, odporúčame vám, aby ste si tento e-book prečítali. Vďaka tomu urobíte prvý krok k zlepšeniu finančnej gramotnosti a možno i prehodnotíte vašu naštrbenú dôveru k finančnému poradenstvu.

Zmysel projektu

Za celým projektom stojí investičná spoločnosť Wealth Effect Management, ktorej zakladateľ Peter Štadler pôsobí vo svete financií už viac ako desať rokov. Spustiť dobrovoľný projekt Finančná zrada sa rozhodol najmä preto, že dlhodobo vnímal, ako nášmu trhu chýba finančná gramotnosť, prehľadnosť a odbornosť.

„Je mi potešením priniesť na Slovensko projekt, ktorý pomáha ľuďom zorientovať sa v oblasti osobných financií. Finančná zrada bude vďaka odborníkom z celého trhu objektívne vysvetľovať, ako finančné produkty fungujú, na čo si dávať pozor a čomu sa vyhýbať,“ uvádza Peter Štadler.

Zámerom Finančnej zrady teda nie je nikoho kritizovať. Práve naopak. Ako uvádza Štadler, zmyslom projektu je pozitívne sa pričiniť o to, aby sa práca finančných poradcov zlepšila, sprehľadnila a skvalitnila. Veď ako inak zmeniť názory verejnosti na prácu finančných poradcov, ak nie ich poctivou prácou?

Viac o projekte sa dočítate na stránke financnazrada.sk alebo na facebookovej fanpage projektu.