Poslanci v utorok schválili nový zákon o hazardných hrách. Najdôležitejšou zmenou z hľadiska liberalizácie hazardného trhu je zbavenie monopolu štátneho Tiposu na prevádzkovanie online kasínových hier ako je ruleta, poker, bingo či automaty. Zároveň sa mení aj spôsob zdaňovania online kurzových stávok.

Kritika zo zahraničia

Zákon ostro kritizujú zahraničné stávkové spoločnosti, podľa ktorých schválené zmeny uprednostňujú výhradne existujúce domáce firmy a navyše sú aj v rozpore s európskym právom voľného pohybu služieb v rámci jednotného trhu EÚ, ako aj súťažným právom. Vláda pritom očakáva, že nový zákon o hazardných hrách prinesie do budúcoročného rozpočtu viac ako 60 milión eur predovšetkým vďaka vyšším daňovým výnosom a licenčným poplatkom.

„V záujme dosiahnutia týchto cieľov by vláda musela udeliť licenciu európskym prevádzkovateľom, ktorí by boli ochotní vstúpiť na slovenský trh. Niektoré ustanovenia návrhu zákona o hazardných hrách však budú mať za následok presný opak,“ uvádzajú v spoločnom stanovisku dve najväčšie asociácie RGA a EGBA, ktoré združujú medzinárodných prevádzkovateľov online hazardných hier.

Sporný jednoročný odklad

Kľúčovým problémom je najmä jednoročný odklad

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa