Podľa správy, ktorú dostali médiá i obchodní partneri firmy, stratil doterajší generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Milan Repka dôveru akcionárov aj väčšiny vrcholových manažérov a sprostredkovateľov Fincentra.

„Pre sprostredkovateľov a manažérov Fincentra na Slovensku je to dobrá správa,“ tvrdí Petr Stuchlík, zakladateľ spoločnosti a generálny riaditeľ skupiny Fincentrum. „Milan Repka v posledných mesiacoch nevenoval pozornosť potrebám poradenskej siete, často potom konal priamo proti záujmom poradcov a manažérov.“

Podľa informácií TREND.sk sa M. Repka začal venovať vlastnej sprostredkovateľskej spoločnosti, ktorú založil poza chrbát akcionárov Fincentra. Úzko mal pritom spolupracovať aj s jedným z územných riaditeľov, o jeho osude zatiaľ spoločnosť neinformovala.

Podobne tichým spôsobom vznikla pred časom spoločnosť Sophistic Pro Finance, za ktorou stoja dvaja bývalí regionálni riaditelia Fincentra. Odchod ľudí z Fincentra je pre firmu pomerne nový, sama vyrástla na nakupovaní obchodných štruktúr od iných sprostredkovateľských značiek.

V Česku vznikla značka Fincentrum v roku 2000 a na Slovensko prišla v roku 2007. V roku 2013 kapitálovo vstúpili do firmy stredoeurópsky ARX Equity Partners a švajčiarsky Capital Dynamics. Ich spoluinvestorom a novým predsedom dozornej rady sa stal Lubor Žalman, predchádzaúci šéf českej Raiffeisen banky. Zakladatelia Fincentra Martin Nejedlý a Petr Stuchlík si ponechali podiely a ostali vo vedení spoločnosti.

Slovenské Fincentrum teraz dočasne povedie jeho zakladateľ Petr Stuchlík, ktorý sa stáva predsedom predstavenstva. Členkou predstavenstva bude aj Zuzana Faltičková, doterajšia riaditeľka právneho oddelenia.