Ďakujeme za účasť v ankete, hlasovanie bolo uzavreté 31. 10. o 12:00 h. Výsledky budú vyhlásené v utorok 5. novembra 2013 na slávnostnom večeri TREND TOP spolu s oceneniami Firma roka, Banka roka a Poisťovňa roka. Vzápätí ich zverejníme na webe.

Z hlasujúcich sme vyžrebovali 3 výhercov trojmesačného predplatného predplatného TREND Digital (uvádzame ich prezývky z registrácie, prípadne anonymizované mená):

 • EMEAN
 • Roman D.
 • mesina

Výhry im zašleme emailom.

Bolo to už pred pár rokmi. Na jednej z našich početných manažérskych konferencií som sa dal do reči s nenápadným chlapíkom, ktorý sa nám od nepamäti stará o prezentačnú techniku. Dodnes ho vídam sedieť v prvom rade zakaždým, keď konferenciu otvárame.

Zvyčajne absolvujem jeden-dva bloky, on v sále sleduje dianie po celý čas. Po všetky tie roky, na všetkých konferenciách. O riadení financií, marketingu, ľudských zdrojov, o stratégiách, nákupe i predaji... Najprv som si myslel, že je to externý technik, potom som ho už oslovoval pán Brix, lenže až v onen deň som ho spoznal. „Mám vlastné firmy,“ prekvapil ma. „A musím vám povedať, že najviac konkrétnych vecí na ich riadenie a vôbec podnikanie som sa naučil tu. Ja by som mal platiť vám, nie vy mne,“ pousmial sa.

Nominovaní na ocenenie Manažér roka 2013

(odkazy na profilové rozhovory nájdete nižšie na stránke)

 • Jozef Síkela (Slovenská sporiteľňa)
 • Karol Vinš (Less&Timber)
 • Ondrej Smolár (Soitron)
 • Bruna Jakub (Adecco)
 • Pavol Lančarič (Orange Slovensko)
 • Štefan Rosina (Matador)
 • Marek Jankovič (Allianz - Slovenská poisťovňa)
 • Wilfried von Rath (Volkswagen / M.A.N.)
 • Renáta Bláhová (BMB Leitner)
 • Róbert Šimončič (SARIO)

Hlasujte v ankete Manažér roka 2013
a vyhrajte 3x digitálne predplatné TRENDU

Ako sa hlasuje: Päťdesiatpercentnú váhu majú hlasy účastníkov TREND Barometra - osobností hospodárskeho života, ktoré každý týždeň odpovedajú v názorovom prieskume TRENDU. Hlasy čitateľov TRENDU a TREND.sk ovplyvnia výsledok váhou druhých 50 percent. Systém hlasovania zabezpečuje, aby každý respondent hlasoval iba raz. Hlasovať môžu od 17. do 31. októbra zaregistrovaní používatelia TREND.sk (stačí bezplatná registrácia, nemusíte byť predplatiteľom). Z hlasujúcich vyžrebujeme troch, ktorí získajú trojmesačné digitálne predplatné TRENDU (prístup ku všetkému obsahu na webe vrátane článkov zamknutých v Piane a sťahovanie TRENDU do tabletov na tri mesiace, pozrite si štatút súťaže).

Skúsenosti ľudí z praxe sú na nezaplatenie. V novom čísle TRENDU začíname predstavovať desiatich manažérov, ktorých redakcia nominuje do súťaže Manažér roka 2013. Na rozdiel od doterajších ročníkov, keď portréty vychádzali v jednom čísle, ich tohto roku budeme uverejňovať až do polovice októbra a 5. novembra vyhlásime víťaza.

Druhou zmenou je, že namiesto profilov sme zvolili živšiu formu rozhovorov, z ktorých bude mať čitateľ autentickú možnosť spoznať nominovaných. A treťou novinkou je, že každej osobnosti venujeme výrazne viac priestoru. Aby sme dali viac miesta konkrétnym skúsenostiam a názorom špičkových slovenských manažérov. Štyri strany vyjdú v tlačenom vydaní a plné znenia plus fotogalérie z rozhovorov budú na webe a v tabletoch.

Manažment je veda, komplikovaný súbor zručností a určite aj dar. Má množstvo podôb, ktoré na danom mieste skvele fungujú a inde vôbec nie. Pretože tu všetko so všetkým súvisí. A to dvojnásobné všetko sa neustále vyvíja. Teraz sú majstri drilu minulosťou, čoraz viac hviezdia umožňovači. A niekedy treba iba ľudí počúvať.

O manažmente vychádzajú tony kníh, aj internet je plný zaručených návodov na produkciu šťastia podriadených. Problém je v tom, že kto jedného dňa prijme úlohu viesť, riadiť, motivovať, začína od piky a je na to sám. Neexistuje žiadna príručka. Len šéf a jeho výzva.

Je pre nás cťou, že môžeme čitateľom sprostredkúvať finesy manažmentu v podaní lídrov slovenského biznisu. Snažíme sa nájsť desiatku, ktorá bude reprezentovať to najlepšie na Slovensku a zároveň zaujímavo rôznorodú paletu. Aj Slovensko totiž potrebuje manažment.

Tohto roku sme sa o nomináciách radili aj s ôsmimi doterajšími nositeľmi titulu Manažér roka. Napriek tomu, že dnes začíname s predstavovaním, ešte stále si medzi nominovanými nechávame voľné jedno-dve okienka. Ak by ste nám chceli odporučiť výnimočného človeka, ktorému máte chuť – keď sa nepozerá –nalepiť na dvere Pozor, dobrý šéf!

Oliver Brunovský
šéfredaktor týždenníka TREND


Profily nominovaných manažérov

(kliknutím na fotografiu si zobrazíte profilový rozhovor)

Manažér roka 2013: Pozor, dobrý šéf

Jozef Síkela
(Slovenská sporiteľňa)
Manažér roka 2013: Pozor, dobrý šéf

Karol Vinš
(Less&Timber)
Manažér roka 2013: Pozor, dobrý šéf

Ondrej Smolár
(Soitron)
Manažér roka 2013: Pozor, dobrý šéf

Bruna Jakub
(Adecco)
Manažér roka 2013: Pozor, dobrý šéf

Pavol Lančarič
(Orange Slovensko)
Manažér roka 2013: Pozor, dobrý šéf

Štefan Rosina
(Matador)
Manažér roka 2013: Pozor, dobrý šéf

Marek Jankovič
(Allianz - Slovenská poisťovňa)
Manažér roka 2013: Pozor, dobrý šéf

Wilfried von Rath
(Volkswagen / M.A.N.)
Manažér roka 2013: Pozor, dobrý šéf

Renáta Bláhová
(BMB Leitner)
Manažér roka 2013: Pozor, dobrý šéf

Róbert Šimončič
(SARIO)

Partneri projektu:

Official image partner:

Manažér roka 2013: Pozor, dobrý šéf