Je začiatok januára, školské prázdniny a zima. Lyžovačky na Slovensku by mali byť v plnom prúde. Ale nie sú. Mnohé, najmä tie nižšie položené strediská sú zatvorené alebo majú obmedzenú prevádzku. Dôvod? Nedostatok snehu a teploty nad nulou.

Podľa portálu holidayinfo.sk, kde sú sústredené informácie o väčšine lyžiarskych stredísk na Slovensku, bolo v prvý januárový víkend zavreté alebo v obmedzenej prevádzke niekoľko desiatok z nich. Prírodný sneh nebol ani v niektorých vyššie položených lyžiarskych strediskách či dokonca v Tatrách.

Na prelome minulého a tohto roka sa dalo lyžovať len vo Vysokých Tatrách, hoci v západných Tatrách bol problém so snehom napríklad v skicentre Žiar-Dolinky. Ani v Parku Snow Donovaly neboli snehové podmienky ideálne, nelyžovalo sa napríklad na Novej holi.

Medzitým na horách, ale aj na celom Slovensku trocha prituhlo a teploty, najmä v noci, spadli pod nulu, ale prírodného snehu nie je veľa. A bude ešte horšie, tvrdia klimatológovia.

Výpadok príjmov

Viacerí prevádzkovatelia lyžiarskych stredísk na Slovensku pre TREND potvrdili, že majú problém, keď sa im skracuje zimná sezóna a najmä keď zmeškajú takzvaný zlatý týždeň, čo je obdobie po vianočných sviatkoch do Troch kráľov.

„Plný výpadok tejto hlavnej časti sezóny môže priniesť straty orientačne niečo medzi 10 až

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa