Vedenie štátnych lesov i nadriadené ministerstvo pôdohospodárstva sa nechali pred mesiacom počuť, že všetko skontrolujú. Stalo sa to až potom, ako odvážny lesník zverejnil svoje zistenia v médiách. Predtým ho jeho priami nadriadení z beňušského odštepného závodu Lesov SR upozorňovali, že ak to nenechá na pokoji, môže prísť o prácu.

Za sfušovanú výsadbu nové zákazky

Tu sa obludné paradoxy prípadu zamestnaneckej statočnosti lesníka nekončia. Hoci ešte stále doznievajú kritické hlasy M. Hríbiķa i niektorých jeho nespokojných kolegov, ktoré šíria cez voľnú platformu Odmietame, štátny podnik tomu istému problematickému dodávateľovi prác z Telgártu podpisuje nové kontrakty. A sú podstatne robustnejšie, ako mal doteraz.

Lesník odhalil sfušované zalesňovanie. Vinník dostal ďalšie miliónové kontrakty

Telgárt Zdroj: Ivan Fleischer


Vládny register dodávateľov verejnej správy uvádza, že v priebehu novembra podpísalo šesť závodov Lesov SR zmluvy na dodávku pestovateľských prác s firmou Atalian SK za celkovo 21,6 milióna eur. Ide o odštepné závody v Beňuši, Námestove, Považskej Bystrici, Rožňave, Žarnovici a Rimavskej Sobote.

Atalian SK je tou istou firmou, na ktorú M. Hríbik upozorňoval v lete. Vtedy ešte jej kontrakty pre štátne Lesy SR neboli až také masívne. Išlo o zmluvy v desiatkach či stovkách tisícov eur.


Úplné mimo core biznisu


Nové zmluvy s firmou Atalian SK sú uzavreté až na obdobie najbližších štyroch rokov. Platia od januára 2019 do decembra 2022. Predchádzajúce kontrakty podpisovali Lesy SR firme len na niekoľko mesiacov. Ich vzájomná spolupráca s touto spoločnosťou sa navyše rozbehla až od tohto roku. 


Lesy SR v súčasnosti expresne rýchlo

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa