Príspevok na zubára a na lieky na predpis

Aj vás už veľakrát prekvapilo, koľko ste zaplatili za ošetrenie u zubára alebo v lekárni za lieky? Zdravotná poisťovňa Dôvera vráti ženám a ich deťom 200 € na liekoch na predpis. Union zase uhradí 100% doplatkov, ktoré ste zaplatili na liekoch pre vaše dieťa. VŠZP zatiaľ takýto benefit svojím poistencom neponúka.

Určite využijete aj príspevok na zubára. Porovnanie zdravotných poisťovní ukázalo, že 100 € na ošetrenie vám prispejú obe súkromné zdravotné poisťovne. Štátna VSŽP prispeje iba deťom a maximálne do výšky 30 €.

Vyšetrenie z kvapky krvi

Vďaka vyšetreniu z kvapky krvi (CRP vyšetrenie) váš lekár do 3 minút zistí, či potrebujete antibiotiká. Vyhnete sa tak ich zbytočnému užívaniu a nebudete zaťažovať svoj organizmus. Dôvera a VŠZP hradia toto vyšetrenie iba deťom. Zdravotná poisťovňa Union hradí CRP vyšetrenie aj dospelým. Vyšetrenie z kvapky krvi môžete zadarmo absolvovať aj vy u svojho všeobecného lekára.

Čakacie lehoty na vyšetrenie

Najkratšie čakacie lehoty na vyšetrenie majú súkromné zdravotné poisťovne. Zdravotná poisťovňa Dôvera garantuje svojím poistenkyniam vyšetrenie mamografom do 10 dní. Union garantuje magnetickú rezonanciu do 21 dní.

Na výbere zdravotnej poisťovne záleží. Zmeniť ju môžeme zadarmo, čas však máte iba do konca septembra. Urobte si porovnanie zdravotných poisťovní a zistíte, ktorá sa pre váš životný štýl hodí najlepšie.