Objem transakcií s virtuálnymi menami rastie. Platí to celosvetovo, platí to v Českej republike, no na Slovensku nie. Objem transakcií s virtuálnymi menami na Slovensku od januára do apríla presiahol zhruba 30 miliónov eur. Približne na rovnakej úrovni bol objem obchodov na Slovensku aj na konci prvého štvrťroku. Vyplýva to z údajov spoločnosti Bitstock.com.

Sme citliví na výkyvy cien

Pod pokles sa podpisujú výkyvy cien, ktoré sa na trhu počas apríla udiali. „V priebehu apríla naozaj došlo k výraznej stagnácii, respektíve k spomaleniu rastu objemu obchodu s bitcoinom. Pri upokojení ceny, ku ktorému v prípade bitcoinu došlo, je však takýto dôsledok úplne normálnym javom,“ hovorí riaditeľ spoločnosti Bitstock.com Martin Stránský. 

Bitcoin
Neprehliadnite

Usmiate tváre celebrít aj prázdne sľuby. Podvody s kryptomenami stoja obete milióny

Počas apríla bol bitcoin, najvýznamnejšia svetová kryptomena, ako na horskej dráhe. Približne do polovice apríla sa hodnota bitcoinu zvyšovala až k historickému rekordu, ktorý táto mena dosiahla 14. apríla. Jeden bitcoin vtedy stál 64 863,10 dolárov. Následne ale prišlo oslabenie a v druhej polovici mesiaca sa hodnota bitcoinu prepadla aj k hranici 47-tisíc dolárov a na konci apríla sa pohybovala jeho hodnota na úrovni zhruba 57 750 dolárov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa