Od začiatku roka kryptomeny výrazne oslabujú. Všetky virtuálne meny, ktoré patria k desiatim najväčším, si v minulom týždni výrazne pohoršili, výnimkou sú stablecoiny, teda virtuálne meny, ktorých hodnota je naviazaná na iné aktíva. Bitcoin si odpísal za uplynulých sedem dní celkovo približne desať percent, ďalšie významné kryptomeny klesali ešte výraznejšie. Trhová deviatka, virtuálna mena Luna, si odpísala dokonca dvadsať percent.

Ťažký začiatok roka

Od začiatku roka tak virtuálne meny výrazne klesajú. Dostávajú sa do situácie, v ktorej nikdy doposiaľ neboli. Svetové centrálne banky pomaly signalizujú, že budú postupne zvyšovať úrokové sadzby.

Počas týždňa trhy reagovali na zápisnicu zo zasadnutia predstaviteľov amerického Federálneho rezervného systému (Fed). Tí v nej naznačujú, že v USA by sa mohla monetárna politika sprísňovať rýchlejšie, ako sa očakávalo. Znamená to, že peniaze „zdražejú“, v americkej ekonomike teda nebude tak veľa voľných a dostupných peňazí. Očakáva sa teda, že aj prítok prostriedkov do kryptomien sa obmedzí.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa