Je jedno, či sú živnostníkmi a majú len pár faktúr do roka, alebo naopak veľká účtovná firma so stovkami faktúr denne. O dva týždne začne fungovať overovanie bankových účtov platiteľov dane z pridanej hodnoty na webe Finančnej správy, a to pre všetkých.

Na snímke zľava minister financií SR Igor Matovič (OĽANO) a prezident Finančnej správy (FS) SR Jiří Žežulka počas tlačovej konferencie na tému Rok zmien na finančnej správe 1. decembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Na Vianoce hlava v smútku pre platcov DPH, o pár dní majú byť detektívi. Podľa predstáv štátu

Malí podnikatelia, živnostníci i veľké podniky so stovkami zamestnancov na svoje plecia totiž prebrali povinnosti daniarov, ktorí budú na nich dohliadať a všetko kontrolovať. TREND zisťoval, ako budú po novom všetci fungovať a čo ešte musia stihnúť vyriešiť za  pár dní.

Plénum Národnej rady (NR) SR v utorok schválilo zákon roka, teda štátny rozpočet na budúci rok.   Na snímke zľava minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO), ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí), predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO), predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) reagujú na výsledok hlasovania.
Neprehliadnite

Hegerova vláda obrala ľudí o stovky eur, na budúci rok to budú tisícky. Utiahne im opasky

„Efektívne“ vymáhanie nedoplatkov

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa