Finančné domy v tomto roku zažili najrazantnejšie zníženie daní za posledných osem rokov. Zrušenie bankového odvodu zníži náklady finančného sektora každý rok o stovky miliónov eur. Napriek tomu sa len jedna banka rozhodla v letných mesiacoch zabojovať o klientov znížením cien za vedenie bankového účtu. Konkurencia na tento krok nereagovala a koncom leta dokonca už prvý finančný dom ohlásil zvyšovanie cien.

,,Zrušením bankového odvodu finančné domy stratili dôvody na zvyšovanie poplatkov. Lenže pandémiou okresané zisky nevytvárajú priestor na razantné zlacňovanie,“ povedal výkonný riaditeľ spoločnosti Finančný kompas Maroš Ovčarik. Ten do konca roka počíta buď so stagnáciou cien alebo miernym zvyšovaním poplatkov.

,,Viac peňazí ľudia určite zaplatia za úkony realizované priamo v pobočkách bánk. Tieto služby sa finančné domy snažia už roky pomocou zdražovania presunúť na internet,“ dodal M. Ovčarik.

Drahé vloženie hotovosti

Za posledné roky najdramatickejšie vzrástli poplatky za vloženie hotovosti na účet. Finančné inštitúcie totiž platia nielen zamestnancov, ale aj služby spojené s ochranou prevozu peňazí a prenájom priestorov.

Každý deň musia hotovosť do bánk vkladať majitelia gastroprevádzok a drobných predajní. V ich prípade sa náklady za túto službu vyšplhajú aj na niekoľko desiatok eur za mesiac.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa