Allianz Slovenská poisťovňa poukazuje na to, že za minulý rok výrazne narástol počet podvodov, ktoré uskutočnili podnikatelia. Ešte v roku 2017 odhalila podvody v poistení majetku podnikateľov a poistení priemyslu v celkovej výške 1,5 milióna eur. Vlani to už bolo 3,6 milióna eur. Ide tak o viac ako polovicu z celkovej odhalenej sumy, ktorá v Allianz - SP vlani dosiahla 6,3 milióna eur.

Najväčšie škody poisťovňa zaznamenáva, keď sa firma snaží natiahnuť čas prerušenia prevádzky napríklad z dôvodu havárie a následne žiada o odškodné. „Tieto podvody nie sú síce také frekventované, ale spôsobujú najväčšie škody,” tvrdí vedúci skupiny špeciálnych činností Allianz - SP Vojtech Kosík.

Najvyššia suma, ktorú chcel vlani takto niekto získať, dosiahla približne 900-tisíc eur. Firma nafingovala škodu na strojoch, v dôsledku čoho prerušila prevádzku a od poisťovne žiadala odškodné.

Nehoda, nie porucha

Podnikatelia sa snažia získať neoprávnene poistné plnenie aj v prípade opotrebovania niektorého stroja. Poruchu zariadenia v dôsledku opotrebovania 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa