Ráno utíšiť zvoniaci budík, vstať, stihnúť rýchlu sprchu a rannú kávu, vyžehliť košeľu, utiahnuť kravatu, prípadne upraviť dámsky kostým,  a utekať do práce. To je rutina pracovníkov vo finančnom sektore, každé ráno od pondelka do piatka. Tento rytmus pracovného dňa zrušila pandémia a je takmer isté, že keď definitívne odznie, finančníci sa do kancelárií nevrátia. Rozhodne nie na päť dní v týždni.

Platí to aj pre banky na Slovensku. Pracovníci v kanceláriách nebudú tráviť v kanceláriách bankových domov sto percent pracovného času.

hypoteka
Neprehliadnite

Lacná hypotéka je príležitosť. Možno je dobré ju nevyužiť

Neobsadené miesta aj po pandémii

Hoci sa bankári opäť vracajú za svoje pracovné stoly, budovy bánk zostanú po odznení pandémie vyprázdnené. „Pokiaľ ide o budovu ústredia, v práci je viac ako polovica zamestnancov, v niektoré dni sme už mali aj viac ako 65 percent kolegov v práci. Znamená to, že doma je menej ako polovica zamestnancov ústredia a ľudia sa postupne vracajú do práce aj fyzicky, bez ohľadu na to, na akej pozícii pracujú,“ hovorí Marta Cesnaková, hovorkyňa Slovenskej sporiteľne s tým, že dlhodobo bude home office využívať približne dvadsať až tridsať percent zamestnancov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa