Sporiteľňa investorov odkazuje na článok na svojej internetovej stránke, v ktorom okrem iného píše: „Znepokojuje vás záporná hodnota v kolónke zhodnotenia vašej investície? Zachovajte chladnú hlavu, vybrať peniaze je naozaj to najhoršie riešenie.“

Podobne informoval investorov na svojej stránke aj Tatra Asset Management. Ten im takisto radí, aby nepodliehali panike: „Zachovať chladnú hlavu a mať emócie pod kontrolou je tou najlepšou radou do akéhokoľvek nervózneho obdobia.“

Rovnako VÚB Asset Management v odporúčaní pre klientov uviedol, aby nerobili unáhlené rozhodnutia.

Investori zatiaľ nepanikária

V piatok zaslala tlačovú správu aj Asociácia dôchodkových správcovských spoločností (ADSS). V nej vyzýva ľudí, aby nepanikárili. „Bezmyšlienkovité ´preskakovanie´ z fondu do fondu na základe nedávnej výkonnosti môže znamenať najhoršie rozhodnutie,“ uviedla asociácia vo svojom stanovisku.

Člen predstavenstva Asset Managementu Slovenskej sporiteľne Roman Vlček tvrdí, že emaily posielali klientom z preventívnych dôvodov, aby investori neuváženým konaním nepoškodili sami seba.

„Nemyslím, že by ľudia panikárili. Samozrejme, že naši podielnici situáciu na trhu vnímajú a pýtajú sa. Registrujeme tiež zvýšené redemácie oproti dlhodobému priemeru, ale určite sa nedá hovoriť o masívnych výberoch,“ tvrdí R. Vlček.

Od 21. marca akcie zaznamenali viac ako 30-percentné straty. Mnohí ľudia, ktorí investujú 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa