Investičný byt sa vzhľadom na množstvo predajných ponúk najľahšie hľadá v bratislavských okresoch. Tie ponúkajú výrazne najviac bytov na predaj, no ich cena je v priemere najvyššia v celej krajine. Dosť bytov je ale k dispozícii aj v Nitre, tam sú priemerné ceny nehnuteľností naopak najnižšie.

Pandémia ochorenia Covid-19 nanovo rozdala karty aj na trhu s prenájmami. Podnikateľský model založený na tom, že relatívne menší bratislavský byt sa stane súčasťou trendu modernej zdieľanej ekonomiky a pomocou mobilnej aplikácie sa v ňom budú striedať turisti sa v dôsledku pandémie zrútil a nábeh na predkrízový stav potrvá.

Na snímke je bytová zástavba v mestskej časti Karlova Ves v Bratislave.
Neprehliadnite

S kúpou investičného bytu opatrne. Nemusí sa vyplatiť

Bratislavský región ostáva z pohľadu pracovných ponúk a aj možností ako tráviť voľný čas najatraktívnejším krajom, to ale neznamená, že kupovať byt určený na prenájom práve v hlavnom meste je najlepšie riešenie z investičného pohľadu.

V predchádzajúcom článku TRENDu zo série o investičných bytoch sme už hovorili o tom, že vysoké ceny bývania v Bratislavskom kraji hrajú kľúčovú úlohu a spôsobujú, že návratnosť investičného bytu v Bratislave môže byť omnoho dlhšia ako v iných regiónoch krajiny.

Dôvodom je to, že medzi cenami prenájmov sú Medzi najdrahším a najlacnejším regiónom je v prípade cien nájmov rozdiel iba 45 percent, v prípade predajných cien je to ďaleko viac. Meter štvorcový v Nitre stál v roku 2020 v priemere 951 eur, v Bratislave to bolo 2 333 eur, teda o 145 percent viac.

Bratislava ponúka zhruba toľko bytov ako zvyšok krajiny

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa