Spoločnosť Helske sa už od leta potáca na pokraji krachu, pretože nedokázala splácať svoje záväzky z dlhopisov, ktoré štedro vydávala niekoľko rokov v miliónových objemoch. V septembri našla nového investora z Česka. Ten však neplánuje zachovať všetky jej projekty a už nepočíta ani s jej pôvodnými zakladateľmi a manažérmi pri ozdravnom procese.

Podľa zdrojov TRENDu z prostredia spoločnosti jej bývalí zakladatelia aj vysokí manažéri Matej Rusňák a Libor Stýbr už stratili vo firme vplyv. „Boli zrejme vyplatení, ale len v malej miere,“ tvrdí náš zdroj, ktorý nechce byť menovaný.

Helske sa snaží presvedčiť verejnosť o úspechu svojho podnikania v Nemecku
Neprehliadnite

Helske sa asi zachráni aj výpredajmi majetku v Nemecku

Jeho informácie však nepotvrdil hovorca Helske Rudolf Karafiát. Ten tvrdí, že bývalí majitelia firmy neboli vyplatení. „Pokiaľ viem, nebudú vyplatení, pretože všetky aktíva prevzala spoločnosť Servis-24 LTD,“ dodáva.

Túto informáciu potvrdzuje aj nový majiteľ Helske. „Stav skupiny nie je v takej situácii, aby sme nejakým spôsobom riešili vyplácanie jej manažérov,“ dodáva hovorkyňa českej firmy s britskou adresou Servis-24 LTD Kamila Svobodová.

Ako TREND písal už v októbri,do Helske nastúpil krízový manažér, ktorý spočiatku spolupracoval s pôvodnými manažérmi. Nový investor plánuje zachrániť zo skupiny Helske fabriku v Levoči a do rozšírenia jej výroby chce investovať ďalšie peniaze. Zrejme pôjde o niekoľko stoviek tisíc eur.

Kostlivci v skrini

Pri hĺbkovom audite (due dilligence) firmy Helske sa vynorili ďalší kostlivci v skrini.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa