Doteraz zasielala takéto potvrdenie každý rok Allianz-SP na základe zmluvy ešte z roku 1996 Sociálna poisťovňa. Po zavedení GDPR to už nie je možné. S inými poisťovňami nemala Sociálna poisťovňa podobnú zmluvu uzatvorenú.

„Vzhľadom na nadobudnutie účinnosti nových pravidiel podľa GDPR a zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov, ktorými sa stanovujú prísne pravidlá nakladania s osobnými údajmi, okrem iného, týkajúce sa aj zodpovednosti prevádzkovateľa, resp. sprostredkovateľa za spracúvanie osobných údajov a zavádzajú vysoké pokuty za neplnenie alebo porušenie ich povinností stanovených zákonom, ako aj v kontexte rovnakého zaobchádzania so subjektmi pôsobiacimi na poistnom trhu, Sociálna poisťovňa ukončila poskytovanie informácií príslušnej komerčnej poisťovni,” povedal riaditeľ komunikačného odboru Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Ak by chcela Sociálna poisťovňa poskytovať informácie o invalidite svojich klientov aj naďalej, musela by získať súhlas od všetkých ľudí, ktorých sa to dotýka. V Allianz-SP je takmer 12-tisíc ľudí, ktorí na základe invalidity využívajú oslobodenie od platenia poistného.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa