Možno sa ani nie je čomu čudovať. Platby sú rýchle jednoduché a bezpečné, nepotrebujete mať pri sebe ani telefón ani peňaženku. Platby spustili banky už v 46 krajinách sveta, teraz už aj vrátane Slovenska.

Ak patríte medzi ľudí, ktorí si po práci potrebujú vyčistiť hlavu behom, alebo inou športovou aktivitou viete, ako to je, keď vám vo vrecku lieta telefón, prípadne drobné, za ktoré si chcete kúpiť zaslúžené občerstvenie. Výhoda platby športovými hodinkami je jasná hlavne na miestach, kde máte so sebou minimum vecí. Ale, ako to je počas bežného dňa? Priložiť hodinky k platobnému terminálu, nič nevyberať, nič neodkladať do peňaženky je tiež dosť oslobodzujúce. Hlavne keď máte plné ruky. My sme si platby vyskúšali a obľúbili sme si ich od prvého dňa. Ale ako to vlastne funguje ? To sa dočítate ďalej.

Garmin Pay bezkontaktné platby hodinkami

Čo potrebujete na platby Garmin Pay?

Samozrejme hodinky. Garmin predstavil prvé športové hodinky s touto funkcionalitou už v roku 2017. Skupina modelov, ktoré podporujú bezkontaktné platby sa postupne rozrastá. Ku vívoactive3 a vívoactive 3 Music postupne pribudli modely Forerunner 645 a verzia 645 Music, celá rada obľúbených športových hodiniek fénix 5 Plus a medzi najnovšie prírastky patrí Forerunner 945. Ak hľadáte niečo naozaj výnimočné, neprihliadnite novú sériu luxusných športových hodiniek MARQ.

Garmin Pay bezkontaktné platby hodinkami

Peniaze

Na platby sa využíva elektronický token reálnej platobnej karty. U nás tento systém platieb podporuje zatiaľ len karta Mastercard. Podmienkou ale je, aby aj vaša banka podporovala tokenizačný proces. Prvou bankou na našom trhu s podporou Garmin Pay je 365.bank Možno ste zachytili kampaň Slovenskej Sporiteľne, ktorá sa už čoskoro chystá spustiť bezkontaktné platby hodinkami. Ostatné banky sa ponáhľajú, aby nezostali pozadu.

Ak už máte hodinky aj účet v banke, posledným krokom je vytvorenie virtuálnej peňaženky v hodinkách a tokenizácia karty. To všetko vám zaberie maximálne 2 minúty.  Do peňaženky môžete pridať až 10 kariet súčasne. Peňaženku si musíte pre každé hodinky vytvoriť zvlášť. Tú istú kartu môžete mať maximálne v troch peňaženkách.

Garmin Pay bezkontaktné platby hodinkami

Sú platby hodinkami bezpečné?

Garmin sa postavil k bezpečnosti vaších peňazí zodpovedne . Žiadne údaje vašej karty NIE SÚ uložené ani v hodinkách, ani v telefóne, ani na žiadnych serveroch Garmin. Platobný chip v hodinkách je aktívny len počas platby (max 60 sekúnd) potom sa už nedá zoskenovať.  Každá platba je chránená 4 miestnym kódom, ktorý na hodinkách zadáte raz za 24 hodín alebo po každom zložení hodiniek z ruky. Hodinkami bez vás nikto nezaplatí ani keby ste ich stratili, alebo by vám ich ukradli.  Pri takomto nemilom scenári môžete kartu vo vašej virtuálnej peňaženke na diaľku zablokovať, alebo ju z peňaženky úplne odstrániť. Plastovú kartu, môžete aj naďalej používať.

Garmin Pay bezkontaktné platby hodinkami

Čo poviete, oslovili vás bezkontaktné platby hodinkami? Viac informácií nájdete na webe pay.garmin.sk.

Garmin Pay bezkontaktné platby hodinkami