More príležitostí. To sa črtá kráľovskému páru, ktorý pár dní po novom roku oznámil, že sa obaja vzdajú funkcie vysoko postavených členov kráľovskej rodiny a budú pracovať, aby sa stali finančne nezávislými.

35-ročný vnuk britskej kráľovnej Alžbety II. a jeho 38-ročná manželka rodným menom Rachel Meghan Marklová svoje rozhodnutie zdôvodňovali aj tvrdením, že ide o „pokrokovú novú cestu“. Zatiaľ svoje plány nešpecifikovali, preto sa rozbehla vlna špekulácií, ako budú žiť po novom. Ako by táto cesta mohla vyzerať?

Treba pripomenúť, že ide o netradičnú a neočakávanú zmenu, pretože členovia kráľovskej rodiny nemôžu vykonávať platenú prácu. „Zavedeným pravidlom bolo, že keď ste členom kráľovskej rodiny, nevykonávate platenú prácu. Vzájomne sa to vylučuje,“ tvrdí pre BBC Jonny Dymond, ktorý sa zaoberá kráľovskou rodinou.

Obamovci ako vzor

Už len samotný fakt, že sú členmi kráľovskej rodiny, je v ich prospech. O ich popularite svedčí aj to, že na Instagrame má pár takmer 11 miliónov sledovateľov. Svoju značku „Sussex“ môžu speňažiť pri akomkoľvek povolaní, myslí si J. Dymond.

Každopádne, možností zarábať majú viac. Prvou môže byť kontrakt na napísanie knihy. Keďže médiá a verejnosť majú veľký záujem o ich súkromie, za knihu, v ktorej by o sebe prezradili ďalšie zaujímavosti zo života, by si mohli vypýtať slušné peniaze.

Finančne nezávislý život Harryho a Meghan. Z čoho žili doteraz a koľko môžu zarobiť

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan Zdroj: TASR / AP

Napríklad manželia Obamovci si v roku 2017 za dve knihy o ich živote mali prilepšiť o vyše 50 miliónov eur. Približnú sumu by si mohli vypýtať aj Harry a Meghan, tvrdí literárna agentka Natalie Jerome. Podľa nej má pár „enormnú silu a vplyv“, tvrdí pre BBC. Meghan je idolom mnohých žien rôznej farby pleti a tiež pre mladých, dodáva.

Obálka knihy Michelle Obamovej
Zdroj: Artforum
Obálka knihy Michelle Obamovej

Obálka knihy Michelle Obamovej Zdroj: Artforum

Michelle Obamová predala iba za prvých päť mesiacov vyše desať miliónov výtlačkov, čo ju predurčuje na titul najlepšie predávajúcej sa autobiografie. Podľa N. Jerome by kniha od Meghan mala rovnakú šancu na úspech.

Napodobniť Obamovcov by mohli aj vo výrobe seriálov,

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa