"Je tu veľmi vážny zámer v oblasti výroby papiera na Slovensku, v objeme asi tristo miliónov eur, jedna špecializovaná výroba v oblasti bezpečnostných služieb v okolí Banskej Bystrice. Tam sa hovorí o 2 až 2,5-tisíca zamestnancov. Pracujeme aj s jednou spoločnosťou z oblasti informačných technológií. Po takejto referencii, ako Land Rover, očakávame, že budú prichádzať aj ďalšie ponuky na investovanie na Slovensku," spomenul R. Fico.

Premiér potom podotkol, že investorom sa vždy snažia ponúkať lokality v oblastiach, kde je vyššia nezamestnanosť, teda juh stredného Slovenska a východné Slovensko.

"Na konci dňa je to ale vždy investor, ktorý povie, že čo mu najviac vyhovuje. Aj preto sme prijali v parlamente zákon o podpore najmenej rozvinutých okresov, kde zavádzame mimoriadne priaznivé podmienky pre investorov, ak by sa rozhodli ísť do týchto regiónov," okomentoval premiér. 

Za historický úspech Slovenska považuje R. Fico podpísanie zmluvy s automobilkou Jaguar Land Rover, pretože je to najväčšia priama investícia v Európskej únii za posledných sedem rokov. Výroba áut by sa mala začať v roku 2018. 

Ako ďalej v diskusnej relácii pripomenul, bude to veľká vec pre Nitru, jej okolie a okresy ako sú Topoľčany, Zlaté Moravce, Nové Zámky, Levice i Šaľa.