Čo je nanajvýš neobvyklé, aj po vyhlásení aktuálneho kamerového tendra posielajú záujemcovia na rezort vnútra desiatky otázok. Pýtajú sa, čo vyhlasovateľ súťaže od kamier očakáva. Ministerstvo dokonca od záujemcov chce aj to, aby mohol operátor niektoré kamerové záznamy aj operatívne mazať.

Každému človeku, ktorému ide o čistotu nakladania so štátnymi peniazmi i rovnosť pred zákonom, okamžite napadne, že takýto tender musí byť pod obrovským drobnohľadom. A či by mal vôbec pokračovať.

Správanie ministerstva vnútra však ide v tejto chvíli úplne iným smerom. Vo štvrtok 27. júna prijímalo ponuky na tento tender. A jediné, čím ich v piatok 28. júna TRENDU okomentovalo, je to, že v lehote na predkladanie ponúk mu boli doručené ponuky viacerých uchádzačov.

Mená ani ponúknuté ceny záujemcov ministerstvo nespresnilo. „Vzhľadom na to, že ide o prebiehajúce verejné obstarávanie, na dôvernosť procesu i z dôvodu dodržania princípov verejného obstarávania nemôžeme v tejto fáze verejného obstarávania poskytnúť informácie k predloženým ponukám,“ odpisuje týždenníku tlačový odbor Ministerstva vnútra.

Minimálne o jednom predkladateľovi ponuky sa TREND dozvedel. Po informáciách od dôveryhodných zdrojov mu účasť v tendri potvrdila tradičná košická firma z oblasti IT-bezpečnosti Lynx.

Dôvody na zrušenie pribúdajú

TREND sa nedozvedel ani to, kedy chce ministerstvo vnútra dokončiť vyhodnotenie ponúk. „Jeho dĺžka bude trvať v závislosti od počtu predložených ponúk a nevyhnutných úkonov,

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa