Jeden z najcitovanejších českých ekonómov Lukáš Kovanda vo videorozhovore pre TREND hovorí, či sa momentálne oplatí investovať do nehnuteľností a akú časť financií odporúča vložiť do kryptomien.

Ako by ste dnes odporúčali rozdeliť si finančné portfólio – do čoho vložiť peniaze a naopak, ktorým investíciám by ste sa zatiaľ tento rok vyhli?

V prípade Slovenska postačí, ak ľudia budú mať dva účty: eurový a dolárový. V prípade Česka, samozrejme, aj účet korunový. Čo sa týka situácie v oboch krajinách, tak časť úspor by určite stále mala byť na bankových účtoch. Ľudia by mali hľadať najviac úročené účty, pretože do čiastky 100-tisíc eur je jedno, v akej banke máte peniaze. Všetko je zo zákona poistené, takže by som sa riadil čisto výškou úrokovej sadzby.

A skúšal by som investovať. No pri tom záleží, kto má aké sklony k riziku. Myslím si, že väčšie príležitosti momentálne ponúka Ázia. Naopak by som zatiaľ veľmi neveril akciám v Spojených štátoch a Európe, pretože tam ešte hrozia nejaké ďalšie prepady.

Je v súčasnosti vhodné investovať do nehnuteľností?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa