Spoločnosť Apple svoju platobnú službu spustila na Slovensku koncom júna s vyše ročným oneskorením v porovnaní s podobnou službu pre majiteľov zariadení s Androidom. Hneď od prvého dňa mohli službu využívať klienti Slovenskej sporiteľne, Tatra banky, mBank a J&T Banky. O týždeň neskôr sa pridali Poštová banka a 365.bank.

Apple Pay môžu využívať aj klienti zahraničných bánk respektíve fintechov N26, Revolut, Monese a Boon. Všetky tieto firmy ponúkajú svoje účty a karty cez internet aj Slovákom. Apple Pay možno používať aj ako stravovaciu kartu spoločnosti Edenred.

Prima banka chce podporiť využívanie tejto služby odmenou pre tých, ktorí si počas októbra aktivujú Apple Pay a zaplatia ňou do konca mesiaca minimálne päťkrát. Každému, kto splní túto podmienku, pripíše na účet päť eur.

Pri platení mobilom prostredníctvom Apple Pay stačí priložiť svoj telefón k bezkontaktnému platobnému terminálu a overiť svoju totožnosť v telefóne s použitím Face ID, Touch ID, prípadne PIN kódom. Klient pri platení nezadáva na termináli PIN kód od platobnej karty.

Údaje o samotnej karte nie sú v telefóne ani nikde na serveri uložené. Každá platba je autorizovaná jednorazovým kódom. To znamená, že aj keby sa niekto k tomuto kódu dostal, nebude ho môcť použiť na ďalšiu platbu.

Poznámka: Prima banku vlastní finančná skupina Penta, rovnako ako vydavateľa TRENDU, firmu News and Media Holding.