Možno skonštatovať, že čoraz viac rastie záujem a dopyt po nákupe kryptomien v rámci Slovenska. Čo všetko ponúka portfólio spoločnosti a čo by ste vysunuli do popredia ako jedinečné v rámci vašej ponuky?

Portfólio našej spoločnosti môžeme rozdeliť do dvoch hlavných zložiek – do čisto predajnej časti a do časti, ktorá slúži ako tzv. poradenstvo v rámci nákupu. Ďalej je samozrejmosťou aj poradenstvo v otázkach, ako sa orientovať vo svete kryptomien, či už v rámci tých známych kryptomien, alebo aj takých, ktoré ešte známe nie sú, ale ich hodnota len začína rásť. Takisto klientom pomáhame sa zoznamovať s touto oblasťou vôbec, čiže radi privítame aj úplných začiatočníkov bez akéhokoľvek vzdelania či povedomia, čo sa „krypto sveta“ týka. Rád by som upozornil na jednoduchú a intuitívnu aplikáciu, ktorú odporúčame a ktorá klientovi ponúka veľmi nenáročné ovládanie a orientáciu. Takisto mu jednoduchou formou ukážeme, čo potrebuje vedieť o nákupe a možnostiach virtuálnej meny, ako aj o fungovaní krypto peňaženky.

Čo ešte konkrétne vnímate ako zaujímavé, čo sa Vášho portfólia týka?
Aké ponúkate ďalšie produkty či služby, ktoré vaša spoločnosť zastrešuje?

V prvom rade ponúkame poradenstvo ohľadom nákupu a investovania do rôznych kryptomien. Klient si môže sám zvoliť, do čoho pôjde, alebo mu poradí náš tím skúsených finančných analytikov. Po prípade klientom odporúčame to, čo je momentálne atraktívne z hľadiska výnosov, ako ohľadom pomeru rizika a návratnosti či vyššieho zisku. V druhom rade vieme poskytnúť celkový prehľad toho, čo je na trhu a máme aj tzv. krypto zmenárne, kde si viete jednotlivé kryptomeny zameniť za iné. Je to veľmi zaujímavé z hľadiska variabilnosti – ale i pre tých, ktorí hľadajú prehľadný spôsob online fungovania v tomto biznise.

Čo vás inšpirovalo k založeniu spoločnosti, ktorá sa zaoberá práve touto oblasťou?

Mňa osobne vždy zaujímali okrajové formy podnikania, ktoré boli spojené s určitým rizikom, ale nie v negatívnom zmysle slova. Svet kryptomien je dynamický a jedinečný v jeho premenlivosti a zároveň v jeho virtuálnosti. A za seba môžem povedať len to, že ma odjakživa fascinuje oblasť, kde sa môžem ešte sám veľa učiť, ale kde aj viem určiť, že práve „TOTO“ má budúcnosť.

A teraz trochu možno súkromná otázka, „na telo“. Kto je pre Vás takpovediac obdivuhodný? Máte nejakú osobnosť, ku ktorej vzhliadate, obdivujete?

Tak predovšetkým je to moja mama (smiech). Inak veľmi zaujímavý a inšpirujúci človek je pre mňa Elon Musk. Fascinuje ma hlavne jeho nekonvenčné myslenie, uvažovanie typu out of box, (schopnosť sa na veci pozrieť z iného uhla pohľadu) a hlavne, je to vizionár. V tomto ma táto už svetoznáma osobnosť určite inšpirovala v tom, že prináša nové veci, ktoré ľuďom raz uľahčia život a ktoré sú tiež istým spôsobom nekonvenčné.

Myslíte, že je slovenský trh zaujímavý z pohľadu obchodovania s virtuálnou menou? Pravdepodobne vy konkurenciu nemáte, ako spoločnosť zaoberajúca sa obchodom s kryptomenou?

Takto, v tomto biznise je dôležité, ako sa vyvíja celkový trh celosvetovo. Ja to zatiaľ vnímam pozitívne, aj keď Slováci sú stále v tomto relatívne opatrní, hlavne v riziku, dynamike aj v priebojnosti. Mám na mysli napríklad slovenské banky, ktoré paradoxne namiesto spolupráce, nepodporujú žiaľ podnikanie v tejto oblasti. Som rozčarovaný z tohto postoja, nakoľko inde vo svete sú banky krypto „friendly“ a nie sú voči súkromným klientom také skeptické. Krypto svet je svet budúcnosti a má prinášať aj prináša novosť a progres. Bohužiaľ, tu na Slovensku stále cítiť zastaralé spôsoby zmýšľania a fungovania – a je to škoda. Vidieť to napríklad na fungovaní bánk na Slovensku, že ony tento biznis nepodporujú, a ani si to neuvedomujú, že si týmto prístupom podkopávajú samy sebe kolená. Mne napríklad ako rakúskemu občanovi zamietli vytvoriť podnikateľský účet. Tak sa pýtam, kam to celé speje? Akú musíte mať národnosť na vytvorenie účtu? Ja osobne mám napriek všetkému kladný vzťah k tejto forme obchodovania a takisto celkovo pozitívny pohľad na veci a v neposlednom rade - treba mať chuť riskovať.
Je však naozaj otázka času, kedy sa to tu rozbehne naplno a postupne pribudnú aj iné obchodné spoločnosti, ktoré budú fungovať na podobnom koncepte. Ale prví sme tu my - a to je práve to, čo nás odlišuje a robí zaujímavými, pretože vždy budeme chcieť ponúknuť viac ako ostatní. Čo si však všímam, je, že pribúda množstvo mladých ľudí, ktorí sa aktívne venujú tomuto fachu, nakupujú, sledujú kurzy, takže istý potenciál tu je.
Každopádne, my chceme ľuďom poradiť a ukázať im, ako si zaujímavo zhodnotiť svoj kapitál. Časom by sme radi organizovali aj odborné konferencie a školenia a možno šli aj ďalej – napríklad aj v oblasti vzdelávania, ponúknuť svoje služby aj širšie, jednoducho našim cieľom do budúcna je byť v podstate širokospektrálny smerom k vonkajšiemu okoliu.

Kde vás teda klienti nájdu a aké sú vaše online kontakty?

Hoci fungujeme viac-menej ako privátny bankový sektor, tak obchodné stretnutia realizujeme v budove Zuckermandel, na Žižkovej 9, Bratislava, kde sa venujeme klientom od 09.00 do 17.00. Takisto nás môžu klienti kontaktovať cez naše sociálne siete, prostredníctvom ktorých sa s nimi vieme spojiť aj touto formou. Predovšetkým všetky dôležité informácie nájdete na našej webovej stránke www.cryptoinvestment.com a emailovej adrese [email protected].

Patrick Sokolovský
Zdroj: Cryptoinvestment
Patrick Sokolovský