Nejasný biznis plán skupiny Helske už zneistil aj zopár jej zamestnancov, ktorí sa vo firme často striedajú. TRENDu sa ozval jeden už bývalý zamestnanec firmy. Ten je presvedčený, že celý podnikateľský plán firmy bol pochybný už od začiatku.

„Klamali od začiatku zamestnancov, audítorskú firmu aj investorov, čo aj sami priznali na porade,“ tvrdí zdroj z vnútra firmy, ktorý zatiaľ nechce byť menovaný. TREND má jeho meno v redakcii.

Podľa neho firma nemá pozemky v Nemecku, ktorými sa chváli na webe, alebo aspoň k nim nemá stavebné povolenie. Fabrika v Levoči je tiež podľa nášho zdroja kamufláž aj s patentom na nanotechnológie.

Na snímke sídlo spoločnosti Helske a jej dcérskych firiem na Kukuričnej ulici 1 v Bratislave.
Neprehliadnite

Na obzore sa črtá nová Arca s názvom Helske. Je menšia, ale investori by mali spozornieť

Sám biznis plánu firmy Helske dlho veril. V posledných mesiacoch však nedostával uspokojivé odpovede na základné otázky ako napríklad na to, ako je spoločnosť pripravená na vstup inštitucionálnych investorov. Tí by mohli do Helske vstúpiť cez venture capital fondy alebo cez investičné pooly.

„Dostával som zlé až zavádzajúce informácie. Chcel som vidieť biznis plán, ktorý mi neukázali a stále tvrdili, že sa na ňom pracuje,“ sťažuje sa bývalý zamestnanec firmy Helske.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa