Na bratislavskom trhu s nehnuteľnosťami sa objavujú náznaky, že rast cien sa pomaly končí. To však zatiaľ nie je na stole a ceny nehnuteľností stále lámu rekordy. Znamená to, že dvojizbový byt sa v niektorom z väčších slovenských miest nedá kúpiť v cene pod 145-tisíc eur, pri trojizbových bytoch sa záujemca nedostane zhruba pod 160-tisíc eur. Ukazujú to údaje portálu Nehnuteľnosti.sk. V priemere ceny naďalej rastú, spôsobuje to najmä nízka ponuka.

Rast pokračuje

 V polovici roka 2022 ceny nehnuteľností na Slovensku znovu rástli. V mnohých regiónoch prekročil medzikvartálny nárast cien bytov hodnotu desať percent, no sú regióny, kde medziročne ceny narástli aj o polovicu.

Tento rast môže byť do istej miery navyšovaný snahou čerpať hypotéku skôr ako zdražie. „Do predajných cien sa premietajú zvýšené životné náklady, no nahor ich tlačí aj silnejší dopyt. Niektorí ľudia pri očakávaní rastúcich úrokov hypoték neváhali, zobrali si úvery, a teraz chcú čo najskôr nakúpiť,“ poznamenali analytici z portálu Nehnuteľnosti.sk.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa