Od okresného súdu vyfasoval päť rokov v base s najnižším stupňom stráženia, päť rokov nemôže podnikať, na majetok mu zhovievavý súd nesiahol, hoci prokurátor to navrhoval.

Odsúdený bol za trestný čin neodvedenia dane a poistného v prípade obchodu s bytmi vo Five Star Residence. Uplatnil si neoprávnenú vratku DPH voči svojej spoločnosti BL - 202 vo výške takmer dvoch miliónov eur.

Keby sa tento trestný čin stal o niečo neskôr, išlo by už o trestný čin daňového podvodu. Hrozbu, že môže vyfasovať trest 7 až 12 rokov väzenia odvrátil L. Bašternák tak, že si uplatnil účinnú ľútosť, zaplatil spôsobenú škodu takmer dva milióny eur a na súde priznal vinu.

Celkom dobrý obchod so súdom.

Odvolal sa. Rozhodovať bude krajský súd. Ak by to neurobil, išiel by rovno do Hrnčiaroviec alebo do Dubnice nad Váhom, kde sú takéto ľahšie väzenia. Získal tak možno mesiac na to, aby presunul svoj ďalší majetok na inú osobu. Presne to totiž urobil so svojou vilou, ktorú prepísal na manželku len niekoľko dní pred súdom. Po odvolaní sa mu trest môže znížiť dokonca na dva roky.

Na rade je Bonaparte

Okrem tohoto trestného činu má polícia 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa