Dohoda o zmenách v bankovom odvode by mohla byť hotová do konca prvého júnového týždňa. Zhodli sa na tom predstavitelia Národnej banky Slovenska (NBS) na spoločnom stretnutí s vysokými predstaviteľmi komerčných bánk a ministerstva financií. Rezort financií rokuje s komerčnými bankami a tieto rozhovory sa chýlia ku koncu.

Odvod zrejme neskončí

O podobe konečnej dohody zatiaľ nikto nechce konkrétne hovoriť, je ale jasné, že zmeny v bankovej dani nastanú. „Banky nie sú naším nepriateľom, ale partnerom... Mali by sme čo najviac nesystémových vecí [vo vzťahu k bankám – pozn. TREND] odstrániť. Podľa mňa je bankový odvod nesystémový prvok v bankovom sektore,“ povedal štátny tajomník ministerstva financií Ľuboš Jančík.

117103490
Neprehliadnite

Skončí sa bankový odvod? V možnej koalícii má kritikov aj fanúšikov

Z jeho vyjadrení sa zdá, že bankový odvod neskončí. „Všetko smeruje k tomu, aby tá dohoda bola taká, že bude spokojný štát a zároveň nebude ohrozené zdravie bánk,“ povedal Ľ. Jančík. Sám pripúšťa, že nadmerná sektorová regulácia nie je dobré riešenie. „Verím, že túto vec sa podarí do konca týždňa vyriešiť,“ doplnil Ľ. Jančík.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa