Ešte v júni mBank patrila k bankám, ktoré posielajú peniaze na účty v iných bankách najrýchlejšie. Aj platby, ktoré TREND zadal po jedenástej hodine dopoludnia, boli pripísané na účet v inej banke v ten istý deň krátko po jednej hodine popoludní.

Po zavedení zrýchlených platieb to už neplatí. Platba, ktorú TREND zadal o pol jedenástej, dorazila až nasledujúci pracovný deň. Rovnaké to bolo aj v prípade, ak sme peniaze poslali o pol deviatej.

Vraj nespomaľuje

Zástupkyňa mBank poprela, že by banka úmyselne brzdila štandardné platby. „Nie je to tak. V mBank dlhodobo nadštandardne využívame rôznorodo spoplatnené služby clearingového centra tak, aby sme klientom poskytli komfortné medzibankové prevody, ktoré často realizujeme ešte v ten istý deň alebo rýchlejšie než stanovuje zákonná lehota, ktorou je nasledujúci pracovný deň po dni odoslania platby,” uviedla produktová manažérka mBank pre platobné služby Milada Pivníková.

Novú službu banka podľa nej zaviedla na základe vysokého záujmu. Klient si tak môže zvoliť garanciu doručenia platby v ten istý deň. „Navyše, trhovým štandardom za podobnú službu na Slovensku je poplatok vo výške niekoľkých desiatok eur, takže mBank opäť aj v tejto novinkovej službe vychádza svojim klientom absolútne v ústrety a tieto, doteraz pre mnohých nedostupné plne garantované zrýchlené platby, prináša ako jediná za symbolický poplatok,” tvrdí M. Pivníková.

Napríklad Slovenská sporiteľňa

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa