Austrálčan Stefan He Qin sa pred súdom v New Yorku priznal, že sa pokúsil spreneveriť vklady investorov do hedžového fondu, ktorý pracoval s virtuálnymi menami. Investorov mal obrať o približne 90 miliónov dolárov. Tvrdil im, že používa algoritmus, ktorý ťaží z cenových rozdielov medzi jednotlivými virtuálnymi menami.

Krádež peňazí z fondu

S. Qin sa priznal k tomu, že roky okrádal ľudí, ktorí investovali do fondu Virgil Sigma, ktorý mal pod kontrolou. V decembri minulého roku sa pokúsil peniaze týmto investorom vrátiť tak, že ich ukradne z fondu VQR, ktorý mal taktiež pod správou. Manažér fondov vinu priznal a v súčasnosti čaká na svoj trest. Hrozí mu dvadsať rokov odňatia slobody.

Bitcoin
Neprehliadnite

Bitcoin nemôže byť nikdy skutočnou menou, odkazuje Goldman Sachs. Je ako GameStop

„Ukázalo sa, že fondy Virgil Sigma a VQR slúžili na to, aby financovali extravagantný životný štýl S. Qina. Kriminálne schémy riadil celé roky, zavádzal a investorom dával falošné sľuby. To ich viedlo k tomu, že do podvodných schém naliali milióny dolárov,“ poznamenal vyšetrovateľ Peter C. Fitzhugh. Podľa jeho slov dvadsaťštyriročný S. Qin prezentoval fondy ako ziskové, aby ich do schémy nalákal.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa