Keď pred dvoma týždňami dostalo vedenie Arca Capital Slovakia od veriteľov studenú sprchu v podobe prepracovania ich plánu ozdravenia skupiny, boli prekvapení. Po 15 dňoch, opäť na poslednú chvíľu, napokon predložili veriteľskému výboru jeho revíziu.

Tá je o niečo štedrejšia voči nezabezpečeným veriteľom, ktorí boli najviac nespokojní s pôvodnou verziou plánu. Prepracovaný reštrukturalizačný plán im ponúka uspokojenie pohľadávok až do výšky 72,98 percenta v priebehu piatich rokov. Pôvodne mali dostať len necelých 67 percent.

Ilustrácia, ARCA
Neprehliadnite

Ozdravný plán má Arca prerobiť, žiadajú to nespokojní veritelia

„Takáto výška uspokojenia nezabezpečených veriteľov je v pláne nastavená pre prípad úspechu spoločnosti v  incidenčných sporoch, ktoré iniciovali veritelia s popretými pohľadávkami,“ dodáva Arca v tlačovej správe.

Stále je to málo

Zástupcovia nezabezpečených veriteľov však požadovali ešte vyššie uspokojenie od 95 až do 100 percent. Fadi Fardous, právnik, ktorého kancelária zastupuje viac ako 4,5 tisíc nezabezpečených veriteľov, tvrdil v námietkach prednesených na veriteľskom výbore, že miera uspokojenia veriteľov podľa prepočtov vyhotovených dlžníkom bola pravdepodobne účelovo výrazne podhodnotená.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa