Na konci júna sa konala dlho očakávaná schôdza veriteľov spoločnosti Arca Capital Slovakia. Hoci podľa zdrojov TRENDu z prostredia veriteľov bola pomerne nudná a komorná. Zápisnica z nej, ktorú má redakcia k dispozícii, prezrádza, že napätie v hale Národného tenisového centra, kde sa schôdza konala, predsa len panovalo.

Namiesto tisícok nahnevaných veriteľov prišli do Bratislavy len asi dve stovky ľudí. Emócie veriteľov tlmočili obozretným spôsobom ich právnici, ktorí tam boli v ich zastúpení. Z ich vyjadrení je cítiť najmä frustráciu z konania súčasného vedenia Arcy Capital Slovakia (ACS) na čele s Rastislavom Veličom.

V NTC sa konala schôdza veriteľov Arcy.
Neprehliadnite

Arca Capital opäť získala čas. Má už na krku nekompromisných veriteľov

Koľko Arca dlhuje

V prvom rade sa veritelia dozvedeli, koľko ich je a aké sumy im Arca Capital Slovakia, dcéra Arca Investments, dlhuje.

Do polovice mája si v reštrukturalizácii stihlo prihlásiť pohľadávky skoro 6 700 veriteľov, pričom celková výška ich pohľadávok je skoro 353 miliónov eur. Pričom z nich podmienené pohľadávky (viazané na ručenie ACS voči jej dcéram za záväzky, ktoré nezaplatia - pozn. red.) sú menej ako polovica. Zvyšok za viac ako 200 miliónov sú nepodmienené pohľadávky, čo sú riadne pohľadávky priamo voči ACS. Z nich je zabezpečených len necelá štvrtina – okolo 50 miliónov eur.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa