Pokiaľ chcete kúpiť Bitcoin, k dispozícii máte viacero spôsobov, pričom každý spôsob nákupu BTC je v niečom odlišný. Každý má nejaké výhody a nevýhody.

Nemusíte kupovať celý Bitcoin, kúpiť si môžete aj malý zlomok. Kľudne aj za 25€.

Poďme sa na jednotlivé spôsoby, ako kúpiť Bitcoin, pozrieť podrobnejšie.

Tu nájdete rozsiahly podrobný návod ako kúpiť bitcoin spolu s konkrétnymi krokmi ako nakúpiť BTC.

1. Kúpa Bitcoinu cez licencovaného online brokera

Pokiaľ kryptomeny vnímate ako dlhodobú investíciu (kúp a podrž) a nechcete Bitcoin každý deň obchodovať, najlepším riešením je kúpa Bitcoinu u brokera, ktorý vám predá skutočné kryptomeny a nie iba deriváty t.j. CFD kontrakty. Pri CFD kupujete totiž len derivát, Bitcoin samotný skutočne nevlastníte. Väčšina brokerov, ktorých reklamy ste videli na internete, má k dispozícii iba CFD deriváty, na to treba dať pozor.

Bitcoin môžete nakúpiť a držať ho na svojom obchodnom účte napríklad u licencovaného online brokera eToro spolu s nakúpenými akciami a ďalšími finančnými nástrojmi, alebo previesť do krypto peňaženky. Výhodou nákupu Bitcoinu u online brokera je jednoduchosť celej transakcie. Stačí si otvoriť účet, overiť vašu identitu, vložiť si peniaze, a jedným klikom kúpiť Bitcoin. Následne si ho môžete buď previesť do svojej krypto peňaženky alebo ho nechať na obchodnej platforme kde s ním môžete obchodovať.

Tu je recenzia brokera eToro kde si môžete prečítať skúsenosti mnohých obchodníkov zo Slovenska prípadne sa aj sami podeliť so svojimi skúsenosťami v rozsiahlej diskusii pod článkom.

Pokiaľ chcete do Bitcoinu a kryptomien investovať, dôrazne by ste sa mali vyvarovať používaniu páky a derivátov CFD na kryptomeny. Obchodovanie na páku (tzv. margin) je dvojsečná zbraň a pre nováčikov teda absolútne nevhodná!

Výhody :

 • Minimálny vklad 50€
 • Minimálne môžete Bitcoin a ďalších 29 kryptomien nakúpiť v hodnote od 25€, stačí vám teda len zlomok ceny
 • Okrem obchodnej platformy obsahuje aj krypto peňaženku kam si môžete krypto previesť
 • Akcie bez poplatkov
 • ETF fondy
 • Forex
 • Komodity

Nevýhody :

 • 0,75% poplatok za nákup

Rozdiel medzi CFD vs kúpa skutočného Bitcoinu

Pre skúsených obchodníkov s menším kapitálom prinášajú online brokeri možnosť kúpy CFD Bitcoinu, teda jeho derivátu. Pokiaľ si kúpite CFD na Bitcoin, reálne ho nevlastníte. Derivátový produkt len sleduje vývoj reálnej ceny Bitcoinu. Na kúpu CFD Bitcoinu vám stačí menší finančný kapitál, keďže deriváty sa u väčšiny brokerov obchodujú na páku. Mnohí brokeri ponúkajú pri CFD kryptomenách páku 1:2, teda na nákup 1 Bitcoinu vám bude stačiť len polovica jeho trhovej ceny. Avšak pozor, páka je nebezpečná pre nováčikov, ktorí nevedia čo robia.

Nevýhodou nákupu Bitcoinu u štandardných internetových CFD brokerov je skutočnosť, že Bitcoin nemáte vo svojej vlastnej Bitcoin peňaženke, ale na účte brokera. Nemôžete tak s ním vykonávať žiadne finančné transakcie s inými používateľmi, môžete ho len spätne odpredať na brokerskej platforme. Keďže Bitcoin nemáte vo svojej vlastnej peňaženke, nemáte nad ním plnú kontrolu a u pochybných brokerov nie je vylúčené, že v dôsledku hackerského útoku na brokera môžete o svoj Bitcoin prísť.

Ideálny spôsob, ako kúpiť Bitcoin, teda závisí najmä od toho, čo plánujete s Bitcoinom následne robiť.

2. Ako kúpiť Bitcoin v kryptomenovom bankomate

Pokiaľ chcete mať Bitcoin fyzicky vo svojej vlastnej Bitcoin peňaženke, môžete ho zakúpiť v Bitcoin automatoch, prípadne v online Bitcoin zmenárňach. Nákup do 1000€ nie je väčšinou podmienený overením vašej identity. BTC si odtiaľ môžete previesť rovno do peňaženky. V prvom rade ale musíte vlastniť Bitcoin peňaženku. Ňou môže byť váš notebook, mobilný telefón, alebo iné zariadenie, v ktorom je nainštalovaná príslušná aplikácia Bitcoin peňaženky. Po kúpe Bitcoinu v automate alebo online zmenárni sa kúpený Bitcoin pripíše na vašu peňaženku, v ktorej je chránený unikátnym kódom. Vďaka takémuto priamemu vlastníctvu môžete Bitcoin predať priamo aj iným používateľom, prípadne prostredníctvom neho platiť. Zároveň však musíte dbať na to, aby sa nikto nedostal k vášmu kódu peňaženky, inak môže byť váš Bitcoin ľahko odcudzený.

Nákup a predaj Bitcoinu zakúpeného priamo do Bitcoin peňaženky je o niečo náročnejší ako nákup prostredníctvom brokera, pokiaľ teda chcete Bitcoin využívať len ako investíciu, odporúčame jeho kúpu cez overeného online brokera. Vďaka tomu môžete Bitcoin vlastniť ihneď, bez akýchkoľvek iných starostí.

Výhody kryptomenových bankomatov :

 • Do sumy 990€ absolútna anonymita (zatiaľ, uvidíme čo nám prinesie budúcnosť)

Nevýhody krypto bankomatov :

 • Sú dostupné len v okresných mestách
 • Veľmi vysoké poplatky, cca 3% z nákupu + paušálny poplatok cca. 14€

3. Ako nakúpiť Bitcoin na kryptoburze

Bitcoin si môžete kúpiť na mnohých kryptoburzách. Majú nízke poplatky, držať na nich svoje nakúpené bitcoiny nie je najlepší nápad, pretože sú často terčom hackerov.

Najznámejšie svetové kryptoburzy kde môžete kúpiť bitcoin :

 • Binance
 • Coinbase
 • Kraken
 • Bitstamp

Výhody : Nízke poplatky, široký výber kryptomien

Nevýhody : Kryptoburzy sú neregulované a okrem Bitcoinu a kryptomien na nich nemôžete investovať do iných aktív. Banky robia občas problémy s prevodom peňazí, radi tieto prevody blokujú ako podozrivé.

4. Ťaženie Bitcoinov

Najkomplikovanejším a v súčasnosti najmenej efektívnym spôsobom, ako získať Bitcoin pre bežného človeka, je vyťažiť ho. Ťaženie Bitcoinu je však spojené s veľkou náročnosťou na hardvér, elektrickú energiu a odborné znalosti. Na bežnom PC alebo notebooku Bitcoin dnes už nevyťažíte. Práve preto sa ťaženiu Bitcoinu venuje len hŕstka nadšencov v krajinách s lacnou elektrickou energiou a pre drvivú väčšinu obchodníkov a investorov je najvýhodnejšie Bitcoin jednoducho kúpiť.