Štatistiky ukazujú vysoké čísla úrazov detí spojené s rôznymi negatívnymi následkami. Podľa nich až 1 500 detí ročne má trvalé následky spôsobené úrazom, približne 15-tisíc detí je ročne hospitalizovaných a až 230-tisíc je ošetrených ambulantne. V najhorších prípadoch približne až 150 detí ročne zomrie následkom úrazu.

„Medzi najčastejšie miesta úrazov detí patrí domáce prostredie (36 %). Potom sú to športoviská (23 %), cesty (21 %), školy a predškolské zariadenia (17 %),“ hovorí analytik a kouč pre oblasť poistenia v spoločnosti Swiss Life Select Peter Mocker.

Podľa výsledkov prieskumu spoločnosti Fingo, ktorá ho uskutočnilo medzi svojimi maklérmi z celého Slovenska, až 80 percent rodičov sa v súčasnosti zaujíma o životné poistenie detí, keďže aj vážny úraz dieťaťa môže mať výrazný vplyv na finančnú situáciu v rodine.

1.    Poistenia dieťaťa je výhodnejšie v rámci jednej zmluvy

Analytici P. Mocker a partner spoločnosti Umbrella Group Michal Ďuriš sa zhodujú, že vhodnou voľbou je mať dieťa poistené na jednej zmluve spolu s rodičmi, keďže v súčasnosti už poisťovne pri poistení viacerých osôb poskytujú výrazné zľavy, na ktoré by inak nemali nárok. Tie sa odvíjajú od výšky poistného, počtu osôb alebo počtu poistených rizík.

„Uzatvorenie rizikového poistenia dieťaťa v rámci zmluvy rodičov je dnes pomerne bežné. Vďaka úspore z rozsahu poistenia navyše vychádza takéto poistenie lacnejšie, ako keby mal klient pre dieťa samostatnú zmluvu,“ potvrdzuje aj analytik spoločnosti Brokeria Ivan Kahanec.

2.    Pozor na pripoistenia pri úrazovom krytí

Životné poistenie pre deti by malo v základe obsahovať úrazové krytie, v rámci ktorého sú dôležité jednotlivé pripoistenia. Pri úrazovom poistení dieťaťa je krytý akýkoľvek úraz, ktorý sa stane kdekoľvek, či už je to v škole, na tréningu, doma alebo na ihrisku.

Krátko pred pol jedenástou doobeda bol nahlásený požiar bytu na Poľnohospodárskej ulici v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa 10. decembra 2019. Hasičské jednotky po príchode na miesto zistili, že ide o požiar bytu na ôsmom poschodí. FOTO TASR - Michal Svítok
Neprehliadnite

Prenajímate nehnuteľnosť? Novinkou na trhu je pripoistenie na nájomníka

Podľa analytika OVB Allfinanz Slovensko Mariána Búlika základom dobrého poistenia dieťaťa sú dve pripoistenia, a to pripoistenie trvalých následkov úrazu a pripoistenie kritickej choroby. „V prípade, že by malo dieťa závažný úraz, alebo by mu diagnostikovali závažné ochorenie, rodina potrebuje financie na liečbu, na úpravu bývania a aj na krytie výpadku príjmu jedného z rodičov,“ dodáva I. Kahanec.

Ako doplnok pri krytí trvalých následkov úrazu a závažných ochorení považuje analytik menšie riziká, ako je napríklad denná dávka v prípade úrazu, alebo v prípade hospitalizácie. Tie sú vhodné skôr na pokrytie nákladov na ošetrenie, alebo na nadštandardnú izbu v nemocnici.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa