Technológia blockchain je sieťová infraštruktúra, ktorá umožňuje rôznym distribuovaným softvérovým aplikáciám ukladať, uchovávať a sprístupňovať údaje spôsobom, ktorý zaručuje vysokú dostupnosť a integritu týchto údajov, ktoré sú autentické, nepopierateľné, nemenné a sú prakticky nezničiteľné. Vyvinul ju Satoshi Nakamoto v roku 2008 ako verejne prístupnú infraštruktúru poskytujúcu služby pre realizovanie transakcií v alternatívnej kryptomene Bitcoin. Približne od roku 2014 sa objavujú úvahy o využití blockchainu na iné účely ako kryptomeny a sú oznámené prvé projekty využívajúce blockchain ako distribuovanú databázu pre využitie v podnikovej sfére či štátnej správe. Blockchain sa začína využívať vo všetkých sférach života a prináša príležitosti aj pre investorov, ktorí sa zaujímajú o firmy orientované na inovačné technológie.

Ilustračné foto
Zdroj: unsplash.com.
Ilustračné foto

Podielový blockchainový fond ako pohodlné riešenie

Do kryptoaktív a inovácií dnes možno investovať cez ETF fondy, prostredníctvom rôznych sprostredkovateľských webov a brokerov. Od investora si to však vyžaduje väčší prehľad na trhu s investovaním a aktivitu. Správcovská spoločnosť 365.invest však ponúka alternatívu, ktorá je pohodlnejšia a pritom predpokladá vysoké zhodnotenie investícií, ktoré sa môže vyšplhať na desiatky až stovky percent. Svetové indexy reprezentujúce blockchain spoločnosti ukazujú, že fondy zamerané na blockchain akcie sa zhodnotili za rok 2020 o 90-150%, a za uplynulých 12 mesiacov o 151-273%. Podielový Blockchain fond 365.invest je akciový fond zameraný na nákup akcií firiem orientovaných na blockchainové technológie. Tieto malé aj väčšie spoločnosti implementujú blockchain do svojej prevádzky. Fond ponúkne približne 20 na burze obchodovaných akcií amerických, kanadských a európskych spoločností pôsobiacich v oblasti blockchain technológií (napr. ťažbári a burzy kryptomien, softwarové firmy, online gaming, e-commerce).

Ilustračné foto
Zdroj: unsplash.com.
Ilustračné foto

Investor tak dostáva možnosť nakupovať podiely firiem pracujúcich na prevratných revolučných technológiách, ktoré majú široké možnosti využitia, ale pritom sú bezpečné a transparentné. Portfólio podielových fondov spoločnosti tak získava ešte väčšiu pestrosť a sprostredkúva príležitosť pre investorov dopracovať sa z dlhodobého hľadiska k zaujímavému zhodnoteniu ako aj možnosť efektívnejšej diverzifikácie investičného portfólia s konzervatívnejšími aj dynamickými riešeniami.
Akciový fond je určený investorom, ktorí sa neboja rizika a na svoje výnosy sú ochotní si počkať. Ideálna forma investovania do blockchainu predstavuje nákup aktív na pravidelnej báze, v menších sumách, čím si investor zaistí čo najvyšší možný výnos aj napriek výkyvom trhu. Vďaka asistencii správcovskej spoločnosti sa budú vybrané akcie blockchainového fondu v 365.invest pravidelne prehodnocovať, spoločnosť vyberá spomedzi akcií so silným trendom rastu a potenciálom prekonávať ostatné blockchainové akcie. Vďaka zabezpečovacím nástrojom je fond pripravený zmierňovať riziko poklesu v čase možnej recesie v ekonomike. Odporúčaný investičný horizont predstavuje 7 rokov. Do Blockchain fondu môžu klienti investovať do konca novembra so 100 %-nou zľavou zo vstupného poplatku, online alebo fyzicky v pobočkách 365.bank.