Revolut a 365.bank bojujú na slovenskom trhu na prvý pohľad o podobného klienta, teda človeka, ktorý chce mať plne digitálnu banku. Aktuálne sú obe značky v procese transformácie a avizujú rozšírenie služieb. 365.bank si vymieňa pozíciu s materskou Poštovou bankou a preberie aj jej pobočkovú sieť. Zmena na plnoformátovú banku umožní klientom využívať viac služieb, napríklad aj širšiu ponuku úverov.

Vo fáze približovania sa k štandardnej banke je aj populárny fintech Revolut. Spoločnosť na Slovensku začne v rámci Revolut Bank poskytovať širšie portfólio služieb, začne poskytovať spotrebiteľské pôžičky a aj kreditné karty, no zatiaľ nemá žiadny bližší časový harmonogram spustenia týchto služieb.

Na snímke Ing. Andrej Zaťko, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Poštovej banky.
Neprehliadnite

Andrej Zaťko: Poštová banka vyčerpala svoj potenciál, z 365.bank chceme vytvoriť „love brand“

Fungovanie spoločností

Obe banky fungujú odlišne. 365.bank využíva bankovú licenciu materskej Poštovej banky a vklady chráni slovenský fond na ochranu bankových vkladov.

Aplikácia spoločnosti Revolut poskytuje na Slovensku služby prostredníctvom Revolut Payments UAB a od litovskej centrálnej banky má licenciu na vydávanie elektronických peňazí. E-peniaze sú alternatívou k hotovosti. Vklady, ktoré spoločnosť Revolut získa, premení na ekvivalentné elektronické peniaze. Tie sa uložia na účty klientov. Majitelia účtov v Revolute teda majú na svojich účtoch e-peniaze, ktoré spoločnosť vydala. Na účte môžu byť súčasne elektronické peniaze vo viacerých menách. Reálne peniaze, ktoré sú podkladom pre vydanie elektronických peňazí banka uloží na svoje účty v iných bankách, alebo ich investuje do konzervatívnych aktív, ktoré majú v držbe iné finančné inštitúcie. Peniaze poskytnuté Revolutu sú chránené v zmysle Európskeho systému poistenia vkladov. Štandardný vkladový bankový účet ponúkne Revolut Bank, do ktorej sa klienti už teraz môžu preklápať, ak chcú.

TechCrunch Disrupt San Francisco 2018 - Day 2
Neprehliadnite

Revolut prichádza na Slovensko skutočne, uplatňuje si licenciu

Pôsobenie bánk

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa