Politici rozohrali s poisťovňami falošnú hru. Len tak im ponúkajú miliardové úspory II. piliera. Na oplátku nechcú nič. Za právom na obrovské peniaze vraj stoja čestné úmysly a snaha zvýšiť nízke súkromné penzie.

Na sladké reči politikov reagujú poisťovne podobne ako dievča zaľúbené do svadobného podvodníka. Mladá žena verí v šťastný život po svadbe, poisťovne vo svetlú budúcnosť po presadení reformy a spoločne prehliadajú zlé skutky svojich zvodcov.

Na snímke zľava minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) a predseda vlády Igor Matovič počas tlačovej konferencie vlády o ekonomických opatreniach 29. marca 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Vláda má bohatých ľudí za neschopných. Chce im obmedziť nakladanie s peniazmi z II. piliera

Smer pripravil ľudí o dve až osem miliárd eur. Astronomická škoda je výsledkom ich nerozumného presunu z akciových do dlhopisových fondov. Takto tvrdo zhodnotila zmeny dôchodkového systému počas predchádzajúcich dvoch vlád Rada pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ).

S roky trvajúcim problémom súčasná koalícia neurobila nič. Straty nechala zväčšovať. V časoch tlačenia peňazí dlhopisové fondy nemôžu byť v zisku. Práve nízke až záporné úroky štátnych cenných papierov sú zmyslom kvantitatívneho uvoľňovania Európskej centrálnej banky (ECB). Fakt jasný každému ekonómovi. Minimálne zorientovaní ľudia tiež vedia, že vysoké zisky sú dnes úplne inde, a to v akciových alebo indexových fondoch.

Na snímke vľavo predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) a vpravo minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) počas 1. rokovania Hospodárskej a sociálnej rady SR 21. mája 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Súkromné dôchodky v ohrození. Kvôli rodičovskému bonusu sa rokuje o zmenšení II. piliera

Problém zlého investovania peňazí pripravovaná reforma ignoruje. V centre pozornosti je úplne iný cieľ. Konkrétne, možnosť obmedziť výber peňazí nadpriemerne zarábajúcim ľuďom. Práve oni po nástupe do dôchodku môžu ľubovoľne minúť všetky peniaze usporené v II. pilieri. Stačí mi na to dostať od štátu minimálne priemerný dôchodok. Aktuálne ide o sumu 505 eur za mesiac.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa