Maďarská nízkonákladová spoločnosť Wizz Air aj v najväčšej kríze koronavírusu expanduje a svoje pôsobenie rozširuje aj do ďalších krajín.

V súčasnosti pridáva nové spojenia v Rumunsku a prijíma nových ľudí. Spoločnosť sa už stala najväčším dopravcom v tejto krajine a otvára ďalšiu základňu vo východorumunskom meste Bacău. Z tohto miesta bude lietať do dvanásť nových destinácií, predovšetkým do západnej Európy za ceny do tridsať eur. 

Aby toho nebolo málo, tak Wizz Air oznámil aj veľkú expanziu v Belehrade, odkiaľ bude lietať do siedmich destinácií. Zo srbskej metropoly sa bude lietať prevažne do krajín západnej Európy a Wizz Air tu predstavil ceny taktiež do tridsať eur, čo ho robí  jedných z najlacnejších dopravcov v regióne.

Airbus spoločnosti Level Europe.
Neprehliadnite

Predávali letenky za cent, teraz pre koronakrízu smerujú do krachu

Po prvýkrát v Rusku

Jednou z najväčších noviniek je však otvorenie prvej základne Wizz Airu v ruskom Petrohrade, odkiaľ bude lietať do piatich krajín. Rusko sa tak stáva pre túto spoločnosť ďalším potenciálnym trhom na expanziu a môžeme tam očakávať otváranie ďalších základní.

Letenky zo všetkých spomínaných destinácií majú byť v rozmedzí 25 až 50 eur. Z Ruska sa bude lietať predovšetkým do Škandinávie, Rakúska a na Maltu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa