Anglicko

Britský minister zdravotníctva Sajid Javid.
Zdroj: TASR / AP
Britský minister zdravotníctva Sajid Javid.

Od 17. januára krajina skrátila dĺžku karantény pri nákaze koronavírusom zo siedmich dní na päť. Oznámil to britský minister zdravotníctva Sajid Javid, informovala o tom agentúra DPA. Spojené kráľovstvo vystúpilo z Európskej únie ešte 31. januára 2020.

Po novom budú môcť nakazení covidom ukončiť karanténu na šiesty deň – po vykonaní dvoch antigénových testov s negatívnym výsledkom na piaty a šiesty deň izolácie. DPA pripomína, že britská vláda bola pod rastúcim tlakom verejnosti, aby pravidlá v Anglicku prispôsobila opatreniam v Spojených štátoch, kde bola dĺžka karantény skrátená na päť dní.

Britský premiér Boris Johnson potvrdil, že od 27. januára 2022 v Anglicku skončí väčšina zostávajúcich koronavírových obmedzení. Obyvatelia už nebudú musieť nosiť rúšky či pracovať z domu, informujú zahraničné agentúry.

Od marca 2022 sa chce krajina vrátiť k normálnemu životu a zrušiť všetky pandemické opatrenia, vrátane covid passov. Cieľom je naučiť sa s covidom žiť. A kompletne zmeniť prístup k očkovaniu.