Senzácia cien alebo mega výpredaj. Takto komentovali niektoré médiá vstup leteckej spoločnosti Level na rakúske letisko Schwechat. Rakúska ultra low-cost aerolínia ponúkala vo svojich začiatkoch letenky do celého sveta aj za jeden alebo dva centy.

Po dvoch rokoch jej unikátneho expozé však ohlásila, že v dôsledku pandémie koronavírusu musí požiadať o vyhlásenie insolventnosti. V skratke, firma smeruje k bankrotu, aj keď to ešte nemusí znamenať jej úplný koniec.

Lietadlo spoločnosti Wizz Air
Neprehliadnite

Wizz Air expanduje aj napriek koronavírusu; rozšíri flotilu a otvorí novú pobočku v Emirátoch

„LEVEL Europe vstúpi do platobnej neschopnosti 18. júna 2020. Bohužiaľ nie sme schopní zabezpečiť alternatívne lety pre cestujúcich. V tejto chvíli žiadame, aby ste sa nekontaktovali s našimi kontaktnými strediskami, pokiaľ váš let nie je v priebehu nasledujúcich 48 hodín,“ píše sa v oficiálnom vyhlásení spoločnosti.

Žalostná situácia v odvetví

Ak by sa potvrdil nepriaznivý scenár, Level by bola druhou spoločnosťou v Európe, ktorá musela v dôsledku pandémie skončiť. Prvou sa stala najväčšia letecká regionálna sieť vo Veľkej Británii Flybe, ktorá skrachovala ešte v marci.

Level Europe začala svoje pôsobenie v roku 2017 a má dve základne – vo Viedni a v Amsterdame. Vlastnícky je súčasťou britskej British Airways, ktorá patrí pod holding IAG. Spoločnosť začala lietať aj dlhšie trasy z Európy do New Yorku, Toronta alebo San Francisca. Bola by to prvá „obeť“ z radov holdingu IAG, pod ktorý patria okrem British Airways aj Iberia a Aer Lingus.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa