Presúvanie pozícií zamestnancov do vzdialenejších pobočiek či rušenie pracovných miest. Aj to prinášajú zmeny, ku ktorým pristupujú niektoré banky na Slovensku v rámci zatvárania alebo zlučovania pobočiek v regiónoch.

Stále však existujú aj konzervatívni klient, ktorí chcú s bankou komunikovať tradične, vkladať aj vyberať si peniaze či urobiť zmeny v už existujúcich účtoch priamo v pobočke. Niektoré banky potvrdzujú, že aj medzi podnikateľmi je skupina klientov, ktorá nechce komunikovať s bankou online a ešte stále uprednostňuje klasické papierové výpisy z účtov či osobné vybavenie všetkých záležitostí priamo v pobočke.

Bankovníctvo v pobočke môže vyjsť draho

Banky to v dobe v rozmachu internet bankingu a mobilných aplikácií od výmyslu sveta klientom síce umožnia, no tí si za to často poriadne priplatia. Klienti tak čoraz viac zvažujú, či zvyšovanie poplatkov za úkony pobočkách vymenia za služby samoobslužných vkladomatov. Od klasického bankovníctva ich odrádzajú aj prevodné príkazy, vklady a výbery v pobočkách so stále vyššími cenami. TREND zisťoval, či budú banky naďalej zvyšovať poplatky za služby v pobočkách a čo v tomto smere pripravujú.

Hovorkyňa ČSOB Anna Jamborová uviedla, že poplatky za transakcie v pobočkách patria k najviac nákladným, naposledy ich menili tento rok v marci. Manažérka pre vzťahy s verejnosťou Oddelenia komunikácie Tatra banky Nadežda Palušová informuje, že tento druh poplatkov v poslednom období nemenili. „V najbližšej dobe ani neplánujeme. Banka, samozrejme, pravidelne vyhodnocuje poplatkovú politiku v závislosti od vývoja trhu a nákladov na poskytované služby,“ dodala. Podľa hovorkyne Marty Cesnakovej zo Slovenskej sporiteľne v najbližších mesiacoch ďalšie úpravy sadzobníka neplánujú, naposledy ho upravovali k 1. júnu tohto roka.

Ako si udržať dlhoročných klientov, ktorí chcú klasiku

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa