Lipšic nebude novým generálnym prokurátorom

Exminister spravodlivosti Daniel Lipšic prekvapil, keď na sociálnej sieti napísal, že nebude kandidovať na post generálneho prokurátora. V tejto súvislosti uviedol, že svoje poslanie vidí skôr v právnej oblasti, kde vie byť užitočnejší a Slovensku zaželal rozhodného a odhodlaného prokurátora.

D. Lipšic ako bývalý minister vnútra a spravodlivosti si podľa svojich slov pamätá obdobia, kedy išla polícia mafii a oligarchom po krku, ale vždy sa na prokuratúre našiel niekto, kto napokon vybavil, že sa skutok nestal a symbolom takéhoto paktovania so zločincami sa stal aj bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka.

Pri nastoľovaní spravodlivosti je kľúčové presadiť zmeny aj na prokuratúre. V prvom kroku na generálnej prokuratúre. Generálny prokurátor je v systéme spravodlivosti ten, kto má ostatným prokurátorom vytvárať podmienky a priestor na to, aby sa nebáli postaviť pred súd kohokoľvek, kto porušuje zákony. Je to teda najmä manažérska a administratívna úloha,“ dodal D. Lipšic.

Na snímke Daniel Lipšic, právny zástupca poškodených Kuciakovcov, pred súdnym pojednávaním v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde 3. septembra 2020 v Pezinku. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Daniel Lipšic nebude kandidovať na post generálneho prokurátora

Matovič a Blaha na seba útočili v parlamente

V parlamente sa odohrala ostrá výmena názorov medzi premiérom a poslancom Ľubošom Blahom. Blaha vyčítal Igorovi Matovičovi, že sa schováva celý život za sukne žien, načo mu Matovič následne veľmi ostrým spôsobom kontroval.

Vy sa celý život schovávate za sukne žien. Schovávali ste sa za sukňu mamičky, keď ste páchali daňové podvody, schovávali ste sa za sukňu babičky, keď ste sa snažili predať svoju firmu, za sukňu kamarátky, keď vám robila plagiát a teraz sa schovávate za sukňu Pavlínky. Nie je to zbabelé? Vy sa hanbíte pýtať Pavlínky na 600-tisíc eur. Vy arogantne takýmto spôsobom reagujete na oprávnené otázky spoločnosti. Pán premiér, vy sa naozaj nehanbíte?povedal v pléne Národnej rady Ľ. Blaha.

I. Matovič neváhal a okamžite pri svojom prejave vrátil Blahovi úder. ,,Teraz ste sa ukázali, že ste absolútny primitív. Nazvať moju manželku bielou kobylou dokáže len idiot vášho rozmeru,“ pustil sa na začiatku prejavu Matovič do Blahu.

Následne pokračoval slovami: ,,A teraz mi povedzte, bolo by morálne, aby som ja po Slovensku šíril, že Blaha mydlil barana? Bolo by to morálne? Bolo by to morálne z mojej strany, aby som na tlačovke alebo hodine otázok napísal otázku, že pán poslanec Ľuboš Blaha je pravdou, že ste ako opitý mydlili barana a ešte ste sa chválili, aký to bol zážitok?“ reagoval ostro premiér na poslanca Blahu.

Situácia je vážna, pokazili sme si to, tvrdí nahnevaný Matovič

Na Slovensku vo štvrtok pribudlo rekordných 419 nových prípadov nákazy koronavírusom. Premiér Igor Matovič deň nato uviedol, že nedovolí, aby nezodpovední ignoranti naďalej ohrozovali nevinných ľudí.

Premiér v súvislosti so zasadnutím pandemickej komisie v statuse na sociálnej sieti vyjadril nutnosť prijať nové opatrenia proti šíreniu nákazy. ,,Neustále útoky, spochybňovanie nebezpečnosti Covidu-19, teatrálne ignorovanie opatrení, vysmievanie sa z tých, ktorí ich dodržujú, priniesli svoje výsledky,“ Písal. Ako hovorí, veril, že ľudia sa budú správať rozumne, ale zodpovednosť vo vlastných rukách neuniesli.

Sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii a dnes sa sme na je počiatku. Počet pozitívnych prípadov raketovo rastie a keď si niekto myslí, že dovolím, aby nezodpovední ignoranti ohrozovali naďalej nevinných ľudí, tak nehrozí,“ uzatvoril svoj status na sociálnej sieti I. Matovič.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO) počas brífingu na Úrade vlády SR v Bratislave v sobotu 19. septembra 2020. FOTO TASR - Dano Veselský
Neprehliadnite

Pokazili sme si to, tvrdí Matovič. Slovensko zaznamenalo nový rekord v počte nakazených

Pozemky Pavla Krúpu v Bratislave pôjdu do dražby

Areál Mičurin pri bratislavskom Horskom parku, ktorý je predmetom dražby, je v súčasnosti z väčšej časti uzatvorený, oplotený a nie je prístupný verejnosti. Pozemky vlastní podnikateľ a zakladateľ skupiny Arca Capital Pavol Krúpa. Pozemky, ktorých rozloha presahuje 2,4 hektára, tvoria prístupovú cestu ku kúpalisku. Rovnako ide o pozemky, na ktorých sa kedysi nachádzalo detské ihrisko a rôzne športoviská.

Pozemky údajne P. Krúpa získal v roku 2016. Mal s nimi veľké plány, chcel na nich zrealizovať developerský projekt. Plány mu však skomplikovali aktuálne problémy skupiny Arca Capital. Primátor Matúš Vallo na sociálnej sieti napísal, že „areál je však v rukách súkromníka, ktorý sa ho rozhodol ponúknuť ho do dražby.“ Mesto Bratislava by sa do nej mohlo zapojiť. Vyvolávacia cena pozemkov je 13,5 milióna eur.

Na snímke primátor hlavného mesta SR Bratislavy Matúš Vallo počas tlačového brífingu k predstaveniu iniciatívy 10 000 stromov v Bratislave 7. septembra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Bratislava sa zapojí do dražby pozemkov Pavla Krúpu pri Horskom parku

Tohtoročný jesenný autosalón v Nitre nebude

Milovníci áut sa tento rok tradičného autosalónu na nitrianskom výstavisku nedočkajú. Dôvod je prostý, pandémia koronavírusu útočí v plnej sile a mesto Nitra sa ocitlo v červenej zóne. Veľtrh mal prebiehať v termíne od 8. do 11. októbra. Väčšina tradičných vystavovateľov prehodnotila svoje rozhodnutie a účasť na výstave zrušila, z dôvodu strachu z možného ohrozenia zdravia svojich zamestnancov, zo zhoršenej ekonomickej situácie či z obavy zo samotného zrušenia výstavy v prípade zavedenia ďalších protiepidemiologických opatrení.

Organizátor autosalónu, štátny agrokomplex Národné výstavisko, sa v tomto roku rozhodol 27. ročník neorganizovať. ,,Za súčasných epidemiologických podmienok nebolo možné zorganizovať veľtrh na takej úrovni, na akú sú návštevníci a vystavovatelia zvyknutí,“ uviedlo vedenie výstaviska. Riešením bolo usporiadanie automobilovej výstavy v menšom rozsahu, avšak skutočnosť, že sa Nitra ocitla v červenej zóne, viedla organizátorov k rozhodnutiu zrušiť tohtoročnú výstavu áut.

autosalón Nitra
Neprehliadnite

Tohtoročný autosalón sa na nitrianskom výstavisku neuskutoční