Burza na obchodovanie virtuálnych aktív Eterbase čelila hackerskému útoku na wallety. Odcudzené boli aktíva v hodnote približne 5,4 milióna dolárov.

Burza cenných papierov Praha
Neprehliadnite

Ako ovplyvnila koronakríza obchodovanie na burzách krajín V4?

Útok nás zastihol v čase, keď sme už niekoľko mesiacov po sebe zaznamenávali strmý rast a dočkali sme sa aj prvých úspechov v globálnom meradle. Chceme informovať našich klientov, že máme dostatok kapitálu, aby sme splnili všetky naše záväzky. Zároveň chceme všetkých ubezpečiť, že táto udalosť náš úspešný príbeh nezastaví. Po bezpečnostnom audite renomovaných svetových firiem pokračujeme ďalej“, komentoval situáciu CEO Eterbase Róbert Auxt.

Dobrá správa podľa Auxta je, že väčšina odcudzenej hodnoty skončila na veľkých svetových burzách pre virtuálne meny Binance a Huobi. Tie už aktuálne úzko spolupracujú s vedením Eterbase a je vysoko pravdepodobné, že podstatná časť aktív sa vráti späť. Termín otvorenia burzy Eterbase bude oznámený v najbližšom možnom termíne.

Na snímke nový most ponad rieku Dunaj, ktorý je súčasťou stavby úseku diaľnice D4 Jarovce-Ivanka Sever. Zhotoviteľom je konzorcium D4R7 Construction s.r.o.
Neprehliadnite

Rok pandémie preverí aj minulé investície najväčších investorov