Kvalitné hokejové akcie, prehliadka detských talentov i bezprostredná radosť z výhry – aj o tom bol v poradí už 10. ročník Orange Minihokej Tour. Deväťroční hokejisti mohli vďaka turnaju opäť zažiť skutočné športové emócie a radosť z úspechu, akú zažívajú aj tie najväčšie hokejové hviezdy. Víťaznú trofej si tento rok odniesol tím HK DUKLA Trenčín.

Orange Minihokej Tour

Zdroj: Orange

O prvenstvo v našom „najmladšom“ národnom hokejovom turnaji bojovali aj tento rok tímy z celého Slovenska. Do finálového kola v Košiciach sa prebojovalo šesť zo 41 tímov, ktoré sa počas februára a marca stretli v regionálnych zápasoch. V košickej Crow Arene o medailové pozície súťažili hokejisti z HK DUKLA Trenčín, HK RUŽINOV´ 99 Bratislava, HC Košice, HK ŠKP Poprad, HT 32 L. Mikuláš a MsHKM Žilina.

Cennú trofej z turnaja, ktorý už desať rokov organizuje Orange spolu so SZĽH, si z metropoly východu odniesli hokejisti trenčianskej Dukly. Tí vyhrali vo finále nad HK RUŽINOV´ 99 Bratislava a bronzovú priečku obsadili hokejisti z tímu HK ŠKP Poprad. „Myslím, že môžem hovoriť za všetkých ak poviem, že sme nesmierne šťastní z úspechu v konkurencii takýchto silných tímov. Pre týchto malých hokejistov je to určite veľká motivácia a skvelý štart ich nádejnej kariéry,“ povedal tréner víťazného družstva HK DUKLA Trenčín Radoslav Gašo.

Víťazov čaká síce odmena – ale aj tá bude v podobe tvrdej tréningovej práce. Orange už tradične všetkým hráčom najlepšieho tímu venuje týždenný pobyt v letnej Hokejovej škole Mariána Gáboríka. Okrem nových hráčskych skúseností sa môžu aj tento rok tešiť na stretnutie s Mariánom Gáboríkom a ďalšími hokejovými hviezdami, ktoré do kempu pozýva. Hokejové talenty si s prvým miestom vybojovali aj šek na 1 000 eur a účasť na prípravnom zápase pred Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji 2018, kde nastúpia na ľad spolu s našou „áčkovou“ reprezentáciou. Okrem týchto cien každému hráčovi Orange daruje technologickú vychytávku fit náramok, ktorý bude užitočným pomocníkom pri ich tréningoch i počas bežných dní.

Orange Minihokej Tour

Víťazi turnaja Zdroj: Orange

 

Orange Minihokej Tour je v kategórii detského hokeja vôbec prvým národným turnajom, ktorý hokejové talenty majú možnosť absolvovať a porovnať si sily so svojimi rovesníkmi z celého Slovenska. „Teším sa, že finálové zápasy opäť ukázali pozitívny posun v kvalite mladých športovcov. Momentálne môžeme vidieť, že medzi mládežou máme veľké množstvo talentovaných hráčov a čo je výborné, veľkosť hráčskej základne v tejto vekovej kategórii každým rokom narastá. Budeme sa snažiť, aby obrovské odhodlanie a talent týchto detí neostali len za mantinelmi hokejovej plochy, ale aby sme ich ďalej zviditeľňovali a potvrdili fakt, že tento turnaj detí má v slovenskom hokeji svoje miesto“ povedal Marián Vavrovič, Sponsorship and Events Coordinator spoločnosti Orange.

Mladí hokejisti majú vďaka turnaju možnosť spoznať svojich možných súperov ale i spoluhráčov. V budúcnosti proti sebe alebo aj v jednom tíme totiž môžu nastupovať napríklad v našej najvyššej hokejovej súťaži. „Deti majú naozaj skvelú šancu na konfrontáciu s mužstvami z celého Slovenska. Môžu sa porovnávať a najmä môžu ukázať svoju kvalitu. Počty prihlásených stúpajú, deti sú dravšie, hokej je dynamickejší a rýchlejší. Je to pre nás skvelý signál, že hokej má u nás budúcnosť a je oňho záujem.“ povedal Peter Kúdelka zo Slovenského zväzu ľadového hokeja.

O atmosféru hodnú „áčkového zápasu“ sa postarali hrdlá fanúšikov ale aj špeciálne prekvapenia, ktoré Orange na košickom štadióne pre všetky tímy pripravil. Nádejné hviezdy dostali svoje prvé skutočné hokejové kartičky a azda najviac ich potešila prítomnosť bývalého slovenského brankára Rastislava Staňu, ktorý sa nielen prišiel pozrieť na budúcnosť slovenského hokeja, ale neváhal si obliecť brankársky výstroj a odovzdať deťom na ľade svoje cenné hráčske rady.