Pred časom som za zúčastnil na príjemnom stretnutí pri raňajkách. Microsoft na ňom hostil ľudí, ktorí sa podieľali na vývoji nášho najnovšieho operačného systému. Nie, nešlo o vývojárov z Redmondu. Mnohých možno prekvapí fakt, že Windows 7 sa nerodil iba v Redmonde a vývojových centrách po celom svete, ale vznikal aj na Slovensku.

Našimi hosťami boli ľudia, ktorí sa rozhodli podieľať sa na testovaní Windows 7, my im hovoríme oficiálni beta testeri. Sú to technologickí nadšenci, ktorých baví testovať nové veci, objavovať ich hranice a dovádzať ich k dokonalosti a to všetko robia bez nároku na odmenu, čo je v dnešnej dobe taký malý zázrak. Vo svojom voľnom čase, po práci alebo po škole (pretože bolo medzi nimi aj veľa mladých ľudí) svedomito prechádzali funkciami Windows 7 RC. Na Slovensku sa do programu testovania Windows 7 prihlásilo 58 testerov, z ktorých 18 podalo aspoň jeden návrh na zlepšenie. Dokopy testeri prihlásili 245 návrhov na zlepšenie, z ktorých 100 bolo jedinečných a pre nás neznámych. Tí najproduktívnejší testeri, ktorí prijali naše pozvanie, sa v neformálnej atmosfére stretli s ľuďmi od nás z Microsoftu, zástupcami médií a blogermi. Bolo fajn porozprávať sa s ľuďmi, ktorí vďaka ktorým bude Sedmička dokonalejšia. Pri tejto príležitosti sme im odovzdali aj certifikáty Most Valuable Slovak Windows 7 Tester.

img_7030

Zdroj: img_7030

Naša vďaka, ktorú by som chcel vyjadriť aj touto cestou, však patrí všetkým testerom, ktorí investovali svoju energiu a svojimi návrhmi pomohli vylepšiť Windows 7. Ich úsilie si veľmi vážime.