Haščák vysvetľuje Malchárkovi motívy, prečo sa PENTA angažuje v politike. Najväčším motívom je SMER, ktorý vypaľuje už v opozícii. Čo bude keď sa dostane do vlády? Haščák spomína príklad, ako Fico a Flašík požadovali od Haščáka za zrušenie tlačovej konferencie o privatizácii Paroplynového cyklu províziu.
Spis Gorila

Je leto, čas oddychu, no „bašternákovci“ sú v panike. Niečo dôležité sa zlomilo a láme sa to čoraz viac. Pod tlakom robia chyby, provokujú ľudí čoraz viac, zamotávajú sa do svojich lží. Aj Kaliňákova služobka do Bruselu sa skončila defenzívou voči europoslankyniam zaujímajúcich sa o kauzu Bašternák.

Strana Smer napokon skončí v troskách, lebo má zhnité samotné základy.
Celá vláda tejto strany bola založená na podvode. Smer začínal ako s.r.o. 5-tich oligarchov, s ktorými Robert Fico spísal zmluvu o rozdelení Slovenska. Tým sa začala séria vyciciavania samostatne sa živiacich osôb a kŕmenia vyvolených z týchto peňazí. Len za poslednej vlády Smeru zaniklo 59 tisíc živnostníkov...

Dotácie a predražené zákazky však nestačili. Pohlavári červenej obludy s exkrementom v logu sa chceli vyrovnať vlastným sponzorom, alebo ich predčiť.
Dohodli sa tak s ľuďmi ako je Ladislav Bašternák na systéme rozkrádania DPH a krytia týchto operácií. Bašternák a spol. bol zlodejom áut a ešte pred vládou Smeru rozbiehal „dépéháčkársky biznis“. Spočiatku však mali firmy písané na biele kone, ľudí s firmami, ktorých k spolupráci aj nútili, ak bolo treba.
Za Smeru sa už cítili tak silnými, že Bašternák aj Kočner figurovali vo firmách priamo. Veď čo sa už len môže stať, keď vás chráni Kaliňák.
Ešte aj teraz sme tu mali namiesto reálneho vyšetrovania len naoko urobenú „raziu“, kde sa ani len nezabezpečili všetky východy z objektu. Napriek faktu, že ide o organizovanú skupinu, razia bola len u jedného člena – Bašternáka. Kočner, Zemko, Hrkotáč, Blaha zostali bez povšimnutia. Veď to celé bolo len pre médiá...

Odkrýva sa zločinecká činnosť nevídaných rozmerov
V kauze Bašternák sú stále nové a nové zistenia. DPH sa „robila“ na obrovskom množstve bytov. Moje najbližšie trestné oznámenie sa pripravuje na DPHáčkársku schému na byte, kde býva prokurátor, ktorý bleskurýchle obžaloval môjho asistenta.
Napriek tomu je kauza Bašternák iba vrcholom ľadovca. Ján Počiatek mal vo vláde Fico I. pod palcom ministerstvo financií a tým aj daňové úrady. Robert Kaliňák bol a je (ešte stále!!) ministrom vnútra.

Smer SD – ešte väčšie podvody, než sme si mysleli

V týchto inštitúciách sa rozhoduje, čo sa bude vyšetrovať a čo nie. A že sa tejto skutočnosti dvojica „Robo a strapatý“ ujali! Kauza „východniarskej DPH so škodou 80 miliónov“, ako prvá lastovička, vyplávala začiatkom tohto roka na povrch vďaka Trendu. Keď vyšetrovateľ narazil v prípade na prepojenie so špičkami Smeru, snažili sa ho účelovo obviniť z vykonštruovaného trestného činu. Vyšetrovania sa následne vzdal.
Nebol to však prvý šok v systéme rozkrádania daní.

Kaliňák zasahuje!
Šok nastal už v roku 2014. Finančná správa (zlúčené colné a daňové úrady) má svoj kriminálny úrad. Vedúci Kriminálneho úradu Finančnej správy (KÚFS) dokončoval vyšetrovanie podvodov s ľahkými vykurovacími olejmi z Poľska dovážanými cez Rožňavu. Napriek tomu, že bol dosadený ako „náš človek“ - sám Kaliňák ho odporučil ako odborníka! No ten chlap si to zle vysvetlil. Nepochopil, že tieto veľké veci sú "naša vec" (cosa nostra), tie sa nevyšetrujú!
Hovoríme o Jozefovi Luteránovi, ktorý nakoniec nepodpísal známy list, ktorým sa malo obnoviť vyšetrovanie prvopočiatočnej kauzy Bašternák – byty Five Star Residence za najprv 12 miliónov a potom za ďalších 36.
Celý jeho tím približne 25 ľudí bol následne rozprášený. V rámci kamufláže sa spravila obrovská reorganizácia, kde prišli o miesto ďalšie desiatky ľudí. Len aby vyšetrujúci tím zapadol v mase prepustených.

Takto sa smeráci postavili na roveň vlastným oligarchom
Podvody s ľahkými vykurovacími olejmi - nebola to záležitosť mafie z 90-tych rokov? Áno, ale prečo neoživiť všetky možné zločinecké tradície, z ktorých sa dá vytĺcť dostatok peňazí? Za prvej Ficovej vlády prudko klesal výber DPH. „Robo a strapatý“ robili svoje. Zarábali. Doťahovali sa na úroveň svojich oligarchov, vďaka ktorým vznikli a narástli.
Zločinecké tradície 90-tych rokov boli postupne oživené, umožnené. Stačí, keď sa odvádzalo tým správnym ľuďom. Naopak, vyšetrovanie najrozsiahlejších zločinov bolo umŕtvené.
Peniaze z daňových podvodov prúdili vzduchom jedným Smerom. Bol „analógový svet, svet kešu, svet, kedy sa platili veci...“
Bol svet, kedy „konali orgány štandardne tak, ako konať mali“ vtedy, keď sa nič nevyšetrilo a všetko išlo do stratena.

Až teraz sa odkrýva celé rozsiahle obludné pozadie tejto činnosti. Osudnou chybou v tomto procese bolo pre Roberta Kaliňáka posúvanie si peňazí cez podiely vo firme B.A. Haus.
Drobné oproti stovkám miliónov rozkradnutých eur.
Ale vďaka tým 260 tisíc vyplateným cez túto firmu už "v digitálnomom svete, svete prevodov" sa začal otvárať celý kriminálny svet fungovania „bratislavskej skupiny Smeru“.

To všetko navyše k už známym smeráckym veciam:
- Rozkrádanie stoviek miliónov cez IT a dopravné tendre, zbrojná a policajná technika
- Kauzy ako mýto a teplý vzduch, či predaj SPP
- Rozkrádanie zdravotníctva a energetiky „košickou skupinou Smeru“
- Okradnutie živnostníkov Váhostavom, Doprastavom a TSS Grade cez „reštrukturalizácie“
- Priame dotácie vybraným oligarchom ako naposledy Fiľovi (SCP Mondi), dotácie baní a „peniaze do alobalu“
- Rozkrádanie eurofondov
- Stovky miliónov kumulovane ukradnutých na rôznych lokálnych zlodejinách (VÚC, obce)

Kauza Bašternák je už len takou čerešničkou na torte, na vykradnutie zopár „drobných“ miliónov na DPH, na postavenie si luxusných bytov a na podplatenie bytmi prokurátorov a ktovie, koho ešte.

Vláda Smeru nás ako krajinu vyšla veľmi draho a stále pokračuje! Keď sa všetko zdokumentuje, pôjde zrejme o najrozsiahlejšiu kriminálnu činnosť v strednej Európe.
Bez rozkradnutých desiatok miliárd eur by sme patrili medzi bohatšie krajiny Európy. Ale ešte nepatríme. Je to daň za to, že časť obyvateľstva sa nechala nalákať na „istoty“.

Postupne budem mapovať celé kriminálne pôsobenie „Roba a strapatého“ a ich spolupracovníkov a prinášať ďalšie detaily. Na to, aby sa to aj reálne vyšetrilo však bude treba ešte veľa úsilia. Ľudia ma stále zastavujú a hovoria mi, aby som vydržal. Za seba môžem rozhodne povedať, že nepoľavím.